O wyborze odpowiedniej kurtki motocyklowej

Jeżeli ktoś raz pokochał pasję motocyklową, nie ma mowy, by z własnej woli z niej zrezygnował – to miłość na całe życie. Charakterystycznego poczucie wolności i adrenaliny nie da się podobno porównać z niczym. Niemniej, do samej jazdy należy się przygotować, choćby poprzez wybór odpowiedniej kurtki na motocykl.

Ochrona i efektowność – o kurtkach motocyklowych

kurtki motocykloweDo wyboru mamy, przede wszystkim, kurtki motocyklowe skórzane i tekstylne. Czym się różnią i czym kierować się przy ich zakupie? Zacznijmy od kurtek ze skóry naturalnej. Skóra naturalna stanowi doskonałą barierę przed wiatrem i chłodem, sprawdza się w bardzo niskich temperaturach. Wizualnie skóra prezentuje się szlachetnie i solidnie. Po drugiej stronie „barykady” mamy kurtki z tworzyw sztucznych. Tutaj mamy do czynienia z takimi udogodnieniami, jak możliwość bardzo dobrej wentylacji na całej powierzchni kurtki. Kurtki motocyklowe ze skóry również mogą być przewiewne, wentylowane są jednak w inny sposób – poprzez wszycie odpowiednich wstawek z materiału. Obecnie mamy niezliczoną ilość wariantów kurtek motocyklowych – z podpinką lub bez, wyposażonych w membrany wodoodporne i ochraniacze lub bez tych dodatków (co znajduje odzwierciedlenie w ich cenie). Kurtki tekstylne wyposażone są w większą ilość kieszeni, niż kurtki skórzane, które nieraz kieszeni nie posiadają wcale – co nie jest bynajmniej wadą, a jedynie odmienną propozycją użytkowania.

To, czy decydujemy się na zakup kurtki tekstylnej, czy skórzanej zależy od indywidualnych preferencji i sposobu, w jaki użytkujemy motocykl – rekreacyjnie czy wyczynowo, na co dzień, czy sporadycznie w sezonie letnim. W każdym razie, o ile podobno to nie szata zdobi człowieka, to kurtka motocyklowa zdecydowanie zdobi motocyklistę.