kanalizacja

O co powinniśmy zadbać w naszym domu, gdy zbliża się zima?

W naszym domu musimy zadbać o bardzo wiele rzeczy, ale na nadchodzącą zimę będziemy musieli go przygotować w sposób szczególny. Szereg instalacji w naszym domu musimy dokładnie sprawdzić czy są sprawne, gdyż inaczej będą one pracować zima, a inaczej latem.

Są takie rzeczy, o które musimy mocniej zadbać gdy zbliża się zima

kanalizacjaTyczy się to szczególnie systemu ogrzewania, ale nie tylko. Lepiej będzie gdy dokładnie wszystko sprawdzimy niż gdy w środku zimy obudzimy się z ręką w nocniku. Do przeglądu będą należały przede wszystkim kanalizacja Wrocław, ogrzewanie, kominy, sieć elektryczna i gazowa oraz rury. W moim domu we Wrocławiu już dokonałem takiego przeglądu i na szczęście wszystko było w porządku i mogłem spokojnie czekać na zbliżającą się zimę, która jak na złość nie chce w ogóle przyjść i w ostatnie święta mieliśmy temperatury sięgające nawet 12 stopni Celsjusza. Wracając jednak do tematu to zacznijmy od komina. Przynajmniej raz w roku musimy wezwać do naszego domu kominiarza, aby sprawdził czy wszystko jest w porządku. Jeśli w naszym domu mamy ogrzewanie elektryczne lub gazowe to ten problem nas nie dotyczy. Jeśli mamy w domu piec węglowy to warto sprawdzić jego sprawność, czy nie wydobywa się z niego czad. Następnym krokiem będzie sprawdzenie kanalizacji. Dobrze będzie przed sezonem zadbać o czyszczenie kanalizacji metodą WUKO, która pozwala na usunięcie nawet bardzo starych osadów. W trakcie sezonu zimowego czyszczenie szamba będzie bardzo trudne, więc dobrze jest zadzwonić na pogotowie kanalizacyjne i wypróżnienie naszego szamba do sucha, aby przetrwać zimę bez opróżniania zbiornika. Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie instalacji elektrycznej oraz gazowej, jeśli takową posiadamy. Do sprawdzenia instalacji gazowej również przyda się nam kominiarz lub inny wyspecjalizowany do tego fachowiec, który będzie posiadał urządzenia do sprawdzania czy gaz się nigdzie nie ulatnia.

Jeśli chodzi o elektrykę to warto otworzyć nasze skrzynki na prąd i przeczyścić je z zalegających liści i innych rzeczy jakie przypadkowo nazbierały się tam przez cały rok. Warto także wymienić bezpieczniki na nowe, gdyż zimą będziemy częściej korzystali z urządzeń elektrycznych.