Nowe znaczenie tapety

 

Mówi się, że tapety, zgodnie z wyznaczonym nowym trendem w modzie, wypierane są przez farby o coraz to nowszych właściwościach, wiążących się z zastosowanymi w nich technologiach. Firmy produkujące tapety pokazują, że farby są dobre, ale w połączeniu z tapetą będą jeszcze lepsze i zyskają zupełnie nowe właściwości.

Czy tapeta może być wodoodporna?

wodoodporna tapeta vliesNa rynku pojawiła się tapeta z włókna szklanego, która zabezpiecza ściany przed pękaniem, pracując częściowo jak siatka zbrojeniowa. Szczególnie zalecana jest do wzmacniania powierzchni wykonanych z płyt kartonowo-gipsowych. Sprzedawana jest wyłącznie w kolorze białym i przeznaczona jest do malowania – wytrzymuje nawet siedmiokrotne malowanie! Produktem, o którym mowa jest oczywiście wodoodporna tapeta Vlies, która jest łatwa do czyszczenia i jest odporna na wszelkie uszkodzenia – zarówno mechaniczne jak i chemiczne. Tapeta jest doskonała pod względem zdrowotnym, ponieważ naturalne surowce, jakim jest włókno szklane, nie stanowią pożywki dla drobnoustrojów – w erze wszystkich alergii, cecha ta zdaje się być bezcenna. Ze względu na swoje właściwości, tapeta Vlies pomaga również walczyć z pleśnią i grzybem, ponieważ tkana struktura umożliwia swobodną dyfuzję pary, sprawia, że ściana „oddycha”. To, co istotne ze względów technicznych, tapeta jest łatwa i szybka do kładzenia: wystarczy, że klejem posmarujemy ścianę i przykleimy na to suchą tapetę.

Tapeta Vlies pokazuje, że tapety w dzisiejszych czasach wcale nie muszą odejść do lamusa, za to mogą zyskać nową funkcjonalność i właściwości prozdrowotne. Jej zastosowanie jest dobrym pomysłem, gdy nasze ściany nie należą do najstabilniejszych i najrówniejszych płaszczyzn świata i potrzebujemy ich dodatkowego wzmocnienia. Vlies sprawdzi się również, gdy jesteśmy alergikami i chcemy stworzyć przestrzeń wolną od drobnoustrojów i pleśni.