Nawóz do kwiatów

 

Niezależnie od tego, czy nasze kwiaty uprawiamy w ogródku, czy też kwestia pięknie kwitnących roślin ma dla nas znaczenie ze względu na rośliny doniczkowe w naszym domu, zwykle zależy nam na tym, by rośliny te cechowały się odpowiednim wyglądem. Najczęściej, poprzez wygląd rozumiemy zielone liście, a także obfite kwitnienie naszych roślin.

Poprawa obfitości kwitnienia

nawóz na kwitnieniePodczas uprawy kwiatów, szczególnie zależy nam na obfitości kwitnienia. W większości kwiatów, zarówno doniczkowych jak i ogrodowych, moment zakwitnięcia kwiatów jest przez nas wyczekiwany, w związku z czym chcemy, by cechował się on szczególnym pięknem. W takich okolicznościach warto zainwestować w nawóz na kwitnienie, który znajdziemy w sklepach ogrodniczych, ale coraz częściej również w popularnych hipermarketach, które w swojej ofercie proponują nam kwiaty doniczkowe, a w sezonie również kwiaty ogrodowe. Dokonując zakupu nawozu, należy mieć jednak na uwadze fakt, iż różne kwiaty mają różne potrzeby. Z tego też powodu producenci nawozów dostarczają na rynek bardzo zróżnicowany asortyment produktów, których składy są odpowiednie dla konkretnych roślin. Zawsze w takich okolicznościach wszystkie informacje znajdziemy na opakowaniu nawozu. Na opakowaniu, a konkretniej na jego etykiecie, znajdziemy również informacje związane z dawkowaniem i aplikacją danego preparatu w taki sposób, który będzie bezpieczny dla nas i dla rośliny.

Nawozy są najczęściej dostępne na rynku w dwóch postaciach. Po pierwsze, znajdziemy nawozy w granulacie. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są też nawozy w płynie, które są niezwykle łatwe w dozowaniu poprzez nalewanie ich do nakrętki, a następnie dolewanie do wody, którą podlewamy dane kwiaty. W przypadku nawożenia kwiatów bardzo ważna jest regularność tego procesu.