nauka angielskiego

Nauka angielski wymaga czasu i cierpliwości

Jednym z wielu mitów na temat języka angielskiego jest to, że można się go nauczyć w moment. Przeraża mnie to, że w wielu miejscach w Internecie aż roi się od reklam w stylu „język angielski w dwa miesiące – cudowna metoda”.

Nauka angielski jest trudna

nauka angielskiego Obecność tych reklam świadczy o jednym – muszą one przyciągać uwagę i być warte tego, że są wystawiane. Niestety znaczna część ludzi to marzyciele – wydaje im się, że są w stanie zrobić coś, czego nie zrobił nikt przed nimi. Myślą, że wszyscy dookoła uczą się języka latami i wciąż nie potrafią, oni z kolei dzięki magicznej metodzie ominą to i nauczą się tego w parę miesięcy. Niestety nauka angielskiego dla każdego na terenie Bydgoszczy wymaga czasu i cierpliwości. Nie da się pominąć wkuwania na blachę słów, których nijak nie idzie skojarzyć, tak samo jak nie ominie się nauki gramatyki. Oczywiście można po prostu rozmawiać, czytać i zdać się na intuicję, ale niestety intuicja bywa zawodna. Znacznie lepiej jest nauczyć się gramatyki na pamięć i dzięki temu nie popełniać żadnych błędów językowych. Każda szkoła językowa w Bydgoszczy kosztuje – sporo ludzi myśli, że uda im się ominąć ten koszt. Słowniki, fiszki, zeszyty i książki to kolejne wydatki, których nikt, kto dobrze mówi po angielsku nie mógł pominąć. Nawet angielski przez skype wymaga zwykle zeszytów i książek, oraz wkuwania na blaszkę słów pomiędzy kolejnymi lekcjami. Istotą problemu jest to, że niestety nie da się nauczyć angielskiego nie trudząc się. Nauka angielskiego, tak samo jak jakiegokolwiek innego języka jest trudna. Wymaga cierpliwości i czasu. Można to sobie uprzyjemnić na przykład ucząc się angielskiego poprzez gry komputerowe, ale niestety nie nauczymy się w ten sposób o języku wszystkiego.

Poznamy jedynie słownictwo związane z daną branżą, i zwykle ściśle związane z rozrywką i grą. Nie nauczymy się codziennych rozmów o zakupach, zwiedzaniu czy poruszaniu się po mieście.