Nasiona trawy na murawę boiska

 

Na stadionach piłkarskich nigdy nie znajdziemy żadnych kwiatków oraz innych roślin niż zwykła trawa. Jest ona odpowiednio często koszona, aby miała odpowiednią wielkość. Jednak jest tam sadzona trawa typowo sportowa. Na orlikach spotkamy się ze sztuczną nawierzchnią, jednak na stadionach ona się nie sprawdza. Dlatego właściciele dokonali zakupu trawy przystosowanej do sportu.

Murawa sportowa na stadionach

trawa sportowa nasionaPiłka nożna jest sportem narodowym w większości krajów na świecie. Zawodnicy różnych drużyn mierzą się ze sobą na stadionach, zdobywając bramki dla swojej drużyny. Jednak do zdrowej i miłej rywalizacji potrzebna jest dobrej jakości nawierzchnia. Aby na murawie była trawa sportowa nasiona jej musimy zasiać i podlewać. Taka trawa jest bardziej odporna na intensywne jej użytkowanie. Właśnie dlatego używana jest na boiskach sportowych. Na stadionie zawodnicy w odpowiednim obuwiu, zwanym korkami mogą niszczyć trawę. Jednak jej zniszczenie nie jest takie duże jak przy zwykłej nawierzchni na przykład koło domu lub na łąkach. Zakupu takiej trawy sportowej możemy dokonać w sklepach z roślinami lub w internecie. Za worek o pojemności dziesięciu kilogramów zapłacimy od pięćdziesięciu do stu złotych. Decydując się na zakup w internecie, towar zostanie przywieziony nam pod podany adres. Jednak za dowóz zapłacimy dodatkowe kilka złotych, które nie robią dużej różnicy w cenie produktu.

Zawodnicy grający w piłkę nożną, lubią grę na prostym terenie, przy małej trawce, ponieważ gra na terenie gdzie znajdują się dziury, lub jest wysoka trawa to utrudnia to grę. Piłka szybciej hamuje na wysokiej trawie, przez co ich strzały nie są aż tak bardzo efektywne. Właściciele stadionów dbają o nawierzchnię, aby zawodnicy jego drużyny oraz przeciwnicy mieli komfortową grę.