Najlepszy olej lniany zimnotłoczony

Z pewnością większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że to co jemy każdego dnia, ma również bardzo duży wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Nie zawsze jednak wiemy o tym, jakie właściwości mogą mieć niektóre produkty. Niektórzy jedzą tylko to, co im smakuje, inni natomiast starają się najpierw zdobyć jak najwięcej informacji na temat konkretnego produktu. Taką wiedzę z pewnością warto mieć.

Właściwości oleju lnianego zimnotłoczonego

ekologiczny olej lniany zimnotłoczonyCoraz więcej osób stara się odżywiać w sposób bardziej zbilansowany i zdrowszy. Faktem jest, że bardzo wiele produktów ma cenne właściwości, o których bardzo często nawet nie wiemy. Olej zazwyczaj stosujemy jedynie do smażenia czy sałatek i zazwyczaj jest on pozyskany z rzepaku. Mówi się też o tym, że nie można spożywać go zbyt wiele. Okazuje się jednak, że oleje pozyskiwane z innych roślin są bardzo korzystne dla naszego zdrowia i bardzo wskazane jest ich codzienne spożywanie. Ekologiczny olej lniany zimnotłoczony uważany jest za jeden z najzdrowszych. Zawiera w sobie niepowtarzalną kombinację kwasów omega 3 i 6. Może być stosowany w profilaktyce bardzo wielu chorób. W jego składzie znajdziemy całe bogactwo wielonasyconych kwasów tłuszczowych. Obniża stężenie cholesterolu i ma bardzo korzystny wpływ na działanie układu nerwowego. Doskonale odżywia skórę i poprawia krążenie krwi.

W dzisiejszych czasach coraz chętniej sięgamy po oleje, które tak naprawdę znane są już od wieków. Dopiero jakiś czas temu zaczęto do nich powracać. Oleju lnianego nie może zabraknąć w naszej codziennej diecie. Spożywany musi być jednak na zimno, ponieważ pod wpływem wysokiej temperatury traci swoje cenne właściwości. Świetnie sprawdzi się jako dodatek do wszelkich sałatek. Dzięki jego spożywaniu poczujemy się dużo lepiej.