Najlepsze działki rekreacyjne

Rekreacja każdemu z nas kojarzy się z odpoczynkiem, zabawą, ale przede wszystkim z z beztrosko spędzonym czasem. Właśnie w taki sposób można spędzać czas na działce rekreacyjnej, która będzie odpowiednio zagospodarowana.

Jak zagospodarować działkę rekreacyjną?

działka rekreacyjna nad morzem kołobrzegNa początku trzeba wyjaśnić czym jest działka rekreacyjna, bo od tego zależy jej zastosowanie. Przede wszystkim jest to grunt, który nie posiada statusu działki budowlanej, która zawiera odpowiednie pozwolenia. Na działce rekreacyjnej nie musi być wykonana instalacja energii elektrycznej, wodnej, gazowej czy kanalizacyjnej. Przeważnie właściciele takich działek mają studnię i szambo na jej ternie, a prąd jest pobierany z okolicznych skrzynek rozdzielczych, które umożliwiają takie działanie. Największą zaletą takiej działki jest jej cena, która jest znacznie niższa niż działek budowlanych uzbrojonych. Jeżeli zainteresowała nas działka rekreacyjna nad morzem Kołobrzeg jest idealnym miastem na jej zakup. Są one tu zlokalizowana w centrum miasta lub na obrzeżach, blisko brzegu morza. Taka lokalizacja działa jak magnes na wielu potencjalnych nabywców, dlatego też pojawiające się na rynku oferty sprzedaży takiej działki, potrafią w kilka tygodni zniknąć. Na takim gruncie możemy najczęściej wybudować domek letniskowy, którego powierzchnia w podstawie nie przekroczy dziesięciu – piętnastu procent obszaru działki. Ponieważ działki rekreacyjne mają różne parametry techniczne, to nie na każdej można postawić taki sam budynek.

Jeżeli chodzi o zakup działki rekreacyjnej, to przeważnie cena za metr kwadratowy jest nawet o połowę niższa niż za działkę budowlaną. Co prawda wiąże się z nią wiele obostrzeń, które trzeba bezwzględnie przestrzegać, ale w ich granicach można naprawdę ciekawie urządzić działkę.