Najbardziej skuteczna folia przeciwsłoneczna

Rok temu znalazłam świetną pracę w Warszawie, musiałam więc się przeprowadzić z mojej rodzinnej Bydgoszczy. Udało mi się wynająć piękną kawalerkę na obrzeżach miasta. Myślałam, że mieszkanie na parterze z dużymi oknami to błogosławieństwo.

Zbyt nasłoneczniona Warszawa

okienne folie przeciwsłoneczne w warszawieSzybko przekonałam się jednak, że tak nie jest. We wczesne zimowe wieczory, kiedy zapalałam światło, często zdarzało mi się widzieć sąsiadów, przechodzących obok i zaglądających z zaciekawieniem w moje okna. Latem wcale nie było lepiej, bo ostre słońce wdzierało się do wnętrza od samego południa i grzało niemiłosiernie do wieczora. Postanowiłam więc zainstalować w moim domu folie przeciwsłoneczne na okna. Znalazłam w Internecie kilka sklepów posiadających w swojej ofercie okienne folie przeciwsłoneczne w warszawie, jednak żaden z nich nie miał wystawionej nawet jednej opinii. Wybrałam się więc do tego, który znajdował się najbliżej mojego domu. Była to dobra decyzja, sprzedawca na miejscu przedstawił mi różne rodzaje folii przeciwsłonecznych: folie kolorowe, ograniczające przepływ światła słonecznego, folie srebrne odcinające całkowicie jego dostęp oraz folie z efektem lustra weneckiego. Po chwili namysłu, wybrałam model z efektem lustra weneckiego, ponieważ on najlepiej sprawdzi się w blokowaniu przepływu światła i ciepła do mojego domu, a także skutecznie osłoni mnie przed spojrzeniami osób, przechodzących obok mojego mieszkania. Sprzedawca polecił mi też wybór folii wewnętrznej, ponieważ będzie ona służyć nawet do 10 lat, a zewnętrzną musiałabym wymienić po zaledwie 3 latach.

Montaż folii okazał się bardzo prosty. Wystarczyło przyciąć ją do odpowiednich rozmiarów, rozpylić specjalny płyn, na dobrze oczyszczonym oknie i przykleić folię, gumową ściągaczką do mycia okien, wyciskając spod niej płyn i bąbelki powietrza.