Najbardziej polecane kocyki Minky

Kiedy na świat ma przyjść dziecko nadchodzi czas, aby młodzi rodzice zaczęli kompletować dziecięcą wyprawkę. Wyprawka to temat drażliwy i stresujący. Trzeba kupić sporo rzeczy, które są niezbędne dla dziecka. Między innymi łóżeczko i wózek. A oprócz tego wszystkie przybory kosmetyczne i preparaty dla małego dziecka. Ostatni etap to ubranka, pościel i kocyki.

Kocyki dla niemowlaków od Minky

polecane kocyki dla niemowląt minkyZwłaszcza teraz, w okresie zimowym, pierwszą rzeczą jaka będzie potrzebna dziecku zaraz po wyjściu ze szpitala to zwykły kocyk. Polecane kocyki dla niemowląt Minky znacznie różnią się od zwykłych koców wykonywanych z byle jakich materiałów. Materiał, który dotyka skóry dziecka musi być przede wszystkim hypoalergiczny, miękki, ciepły ale jednocześnie przewiewny. Trudno znaleźć produkt spełniający te wszystkie wymagania. Minky skupia się na tworzeniu produktów, które idealnie dopasowane są do małych dzieci. Zimą najlepiej sprawdzą się kocyki polarowe, które są bardzo ciepłe i przyjemne w dotyku. Nadają się zarówno do używania w domu jak i na zewnątrz podczas zimowych spacerów. Warto zadbać o to, aby odpowiednio otulić dziecko w nocy, kiedy temperatura spada lub zaraz po kąpieli. W ciepłych miesiącach koc z polaru będzie stanowczo za gruby i dziecko może się przegrzać. Wtedy sprawdzają się kocyki bawełniane lub wykonane z innych cienkich materiałów. Takim kocykiem można ochronić dziecko przed wiatrem lub działaniem słońca na delikatną skórę dziecka.

Ważne, aby wszystkie rzeczy dziecka zawsze prać w specjalnych proszkach i płynach do prania, które są delikatne i nie zawierają składników drażniących. Materiał kocyka jest antyalergiczny, ale źle dobrany proszek lub inny środek chemiczny i tak może wywołać na skórze dziecka reakcje alergiczne.