Montaż okna dachowego na poddaszu

Wraz z mężem mieszkamy z starym domu z ogrodem. Jeszcze kilka lat temu wraz z nami mieszkała babcia, którą się opiekowaliśmy. Po jej odejściu postanowiliśmy pozostać i stopniowo remontować dom. W czasie gdy starsza kobieta żyła nie chcieliśmy aby musiała przechodzić przez długie remont, choć sama nalegała aby dom gruntownie odnowić.

Funkcjonalne okno dachowe

okno dachowe pcv 3 szybowePierwszy najważniejszy etap to wymiana pokrycia dachowego. Dach był w dosyć kiepskim stanie ale na szczęście okazało się że krokwie są zdrowe i można zakładać  nowy dach. Gdy tylko załatwiliśmy wszelkie formalności zaczęliśmy planować jak ma wyglądać nowy dach. Najważniejsze aby dach wykonany został w taki sposób aby strych, który nie był użytkowy w przyszłości mógł się stać pomieszczeniem w pełni użytkowym. Pomieszczenie nie byłoby duże i wystarczyłoby w nim jedno okno dachowe. Zdecydowaliśmy, że podczas wymiany pokrycia dachowego zamontujemy także okno. Okna dachowe są bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Oprócz tego że oświetlają to również pomagają w wentylacji pomieszczenia. Zdecydowaliśmy się zamontować okno dachowe pcv 3 szybowe. Okno z trzema warstwami doskonale izoluje przed ciepłem oraz zimnem. Oprócz tego chroni pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem. Materiał pcv z którego jest wykonane okno jest trwały i odporny na warunki atmosferyczne. Oprócz tego na rynku dostępne są materiały pcv, które doskonale imitują wygląd drewna. Dlatego nie ma konieczności zakupu okna dachowego wykonywanego z drewna. Okno z pcv jest o wiele lżejsze od okna z drewna. Trzy szyby pomiędzy którymi jest gaz doskonale chronią i są trwałe.

Okna dachowe to bardzo funkcjonalne rozwiązania. Dzięki nim nasze poddasza i nieużytkowane strychy mogą stać się w pełni funkcjonalnymi pomieszczeniami. Oprócz tego okna dachowe to nowoczesne i proste rozwiązanie dodające takim pomieszczeniom charakterystycznego uroku, ale również dużej ilości światła, które jest bardzo ważne w naszych wnętrzach.