Modne żyrandole w naszych domach

 

W aranżacjach wnętrz ważne znaczenie ma odpowiednio dobrane oświetlenie, które bardzo mocno wpływa na klimat całego pomieszczenia. Obecnie projektanci coraz chętniej powracają do eleganckich projektów pomieszczeń. gdzie kluczową rolę grają dodatki, często bardzo dekoracyjne. Dominuje klasyka w najbardziej dekoracyjnym wydaniu. Stąd do łask powracają żyrandole. 

Elegancki żyrandol w salonie

żyrandole klasyczneNa przestrzeni ostatnich lat moda w aranżacjach wnętrz przeszła nieznaczne zmiany. Generalnie zmiany te polegały na tym, że pojawia się coraz większa dowolność w projektowaniu pomieszczeń. Na ten moment niemal wszystkie chwyty są dozwolone, pod warunkiem, że całościowy projekt będzie harmonijny i funkcjonalny. Po okresie fascynacji nowoczesną prostotą, coraz częściej powraca się teraz do klasycznych rozwiązań i bardziej eleganckich i dekoracyjnych stylów. Do łask powróciły żyrandole klasyczne, które zdobią nasze salony i jadalnie. Takie ozdobne żyrandole często łączy się z nowoczesnymi i prostymi rozwiązaniami. Efekt zazwyczaj jest niesamowity. Najmodniejsze żyrandole wykonane są z ciemnego metalu i imitują wiszące świeczniki lub , też, wiele osób decyduje się na żyrandole wykonane z kryształu. Kryształ nadaje wrażenia bogactwa i przepychu wnętrzu, trzeba więc uważać w takiej sytuacji, żeby nie przedobrzyć z innymi dekoracjami. Chodzi o zachowanie równowagi. Żyrandol kryształowy jest zazwyczaj głównym elementem dekoracyjnym pomieszczenia.

Projektując wnętrza warto pamiętać o tym, jak ważną rolę odgrywa oświetlenie. I nie chodzi tu tylko o samo światło, ale też o wygląd lamp. W ostatnim czasie rośnie zainteresowanie klasycznymi żyrandolami,gdyż ludzie zaczynają czuć się lepiej w eleganckich i nieco dekoracyjnych pomieszczeniach. Klasyczne żyrandole wiszę w salonach lub jadalniach.