Modne ściany z betonu

Właściwości betonu znamy od wielu lat. Jest to materiał wyjątkowo mocny mechanicznie i odporny na działanie środowiska. Te je jego właściwości oraz zostały przeniesione na elementy wykończeń współczesnych mieszkań, biur oraz domów. Pojawił się w formie płyt betonowych na ściany. Stanowią one obecnie jeden z najbardziej popularnych materiałów wykończeniowych.

W prostocie betonu tkwi elegancja

płyty betonowe na ścianęPraca na tworzeniem nowych mieszanek cementowych owocuje w postaci licznych nowych rodzajów betonu architektonicznego. Płyty betonowe na ścianę są przykładem właśnie nowego wykorzystania betonu. Płyty z betonu na ścianę produkuje się w różnych wersjach kolorystycznych dodając barwniki i kruszywa. Można więc uzyskać barwę pasującą do każdego wnętrza. Styl industrialny uzyskamy przy naturalnych barwach betonu. Płyty betonowe to najczęściej mieszanka cementowa połączona z włóknem szklanym lub celulozowym. Dążeniem producentów jest by były jak najlżejsze przy najwyższej możliwej wytrzymałości. Charakteryzują się dużą hydrofobowością, a po dodatkowej impregnacji świetnie nadają się do wilgotnych wnętrz jak łazienka, czy kuchnia. Istnieją też wersje do okładania kominków. Bardzo ciekawą odmianą płyt betonowych na ściany stanowią ozdobne wersje 3D. To bardzo bogata paleta wzorów przestrzennych. Istotną zaletą płyt betonowych na ściany jest łatwość ich montażu na specjalnych stelażach lub zaczepach. Z ważnych właściwości należy wymienić niepalność tego materiału.

Beton na ścianę w płytach przeżywa bujny rozkwit i pojawia się w coraz lepszych konfiguracjach z różnymi dodatkami tworząc bardzo wytrzymałe okładziny wewnętrzne i zewnętrzne budynków. Bogata oferta producentów pozwala praktycznie na dowolny wybór płyt do każdego wnętrza zapewniając niepowtarzalne walory estetyczne.