Makiety i modele domow to moja pasja

Jako małe dziecko uwielbiałam lepienie rzeczy z gliny i modeliny, na plaży nieustannie lepiłam coś z piasku, a w domu także składałam klocki. Bardzo lubiłam także rysowanie własnych map i było to jedno z moich ulubionych zajęć.

Lubię robić modele domow i makiety.

modele domowKiedy podrosłam, zainteresowały mnie różnorodne makiety i modele. Lubiłam nawet plansze do gier. Podobało mi się ich odwzorowanie rzeczywistości, a czasem proste, umowne zaznaczenie wielu obiektów. Z czasem zainteresowało mnie kolekcjonowanie makiet, tworzyłam także pierwsze własne makiety. Najpierw miejsc, które dobrze znałam, potem słynnych budynków, jeśli tylko dałam radę znaleźć dostatecznie dużo map, planów i zdjęć, które pozwalały mi je wystarczająco dokładnie odtworzyć. W szkole średniej moją kolejną pasją stała się historia architektury, co przełożyło się na coraz bardziej dokładne modele domow i innych budowli. Znacznie bardziej zaczęłam wtedy dbać o detale i historyczną zgodność, zaczęłam nawet odtwarzać wygląd budynków sprzed na przykład kilku stuleci. Kiedy zaczęłam studiować historię, przerzuciłam się na makiety architektoniczne oraz te przedstawiające pola bitewne. Szczególnie to drugie przydało mi się, kiedy miłośnicy fantastyki i gier planszowych zaczęli mnie prosić o makiety do np. określonych scen z ich ulubionych książek, gier i filmów.

Ostatnio moimi makietami zainteresowali się twórcy filmów tworzonych metodą poklatkową. Dzięki dokładności i odwzorowaniu szczegółów są one wręcz idealne do ich pracy. Jest szansa, że na moim hobby uda mi się zarobić i zamienić je na pracę zawodową.