Kupno zadłużonych spółek – opłacalne?

W branży zajmującej się obrotem przedsiębiorstwami możemy znaleźć wiele kancelarii i firm, których działalność opiera się na odkupowaniu zadłużonych działalności gospodarczych. Z pozoru wydaje się to bardzo nieopłacalne, lecz wystarczy tylko spojrzeć na to z większego dystansu, aby dostrzec zalety, jakie mogą wiązać się z takimi działaniami.

Dlaczego warto kupować spółki?

kupię zadłużoną spółkę z ooDla wielu osób słowo „zadłużenie” kojarzy się skrajnie źle i jest równoznaczne z katastrofą. Przecież niemało zadłużonych firm musi w krótkim czasie od pierwszych problemów finansowych ogłosić upadłość, gdyż właściciele nie są w stanie spłacić swoich dłużników, a sama spółka przestaje przynosić dochody. Jednak dzięki doświadczeniu i profesjonalnym rozeznaniu na rynku można taką działalność gospodarczą odkupić i, jeśli dysponuje się własnymi środkami, spłacić ją, by następnie sprzedać kolejnej osobie z niemałym zyskiem lub po prostu od razu umieścić ją na aukcji. Z pewnością znajdą się osoby, dla których założenie nie będzie żadnym problemem, a kontakty biznesowe i pula klientów związanych ze spółką okażą się cenną inwestycją w dalsze pomnażanie swojego kapitału. Właśnie dlatego możemy zobaczyć wiele ogłoszeń w internecie, o treści kupię zadłużoną spółkę z oo, komandytową, akcyjną itd. Takimi czynnościami zajmuje się spora liczba osób, ponieważ nierzadko potrafi być to zdecydowanie bardziej opłacalne, niż wydaje się z pozoru.

Jak natomiast wygląda to w kontekście prawnym? Trzeba powiedzieć jasno, że są to całkowicie legalne kancelarie, działające w zgodzie z obowiązującymi przepisami, dlatego nawiązywanie współpracy z takimi podmiotami nie wiąże się z żadnymi wykroczeniami czy przestępstwami finansowymi. W pełni legalne, transparentne kancelarie chętnie pomagają przedsiębiorcom w potrzebie.