Kto powinien nosić dłuższy żakiet?

 

Kiedy w pracy nie obowiązuje formalny dress code, ale zależy Ci na profesjonalnym wyglądzie możesz wykorzystać prosty modowy trik zakładając dłuższy żakiet, który zawsze dobrze wygląda. Ponadto pasuje zarówno drobnej chłopczycy, jak i kobiecie o bardziej krągłych kształtach.

Zalety dłuższego żakietu

dłuższy żakietZapewnienie sobie wizerunku nowoczesnego specjalisty bardzo często nie ogranicza się wyłącznie do ogromnej wiedzy i profesjonalnego zachowania, ale również do wyglądu, którzy wyróżni Cię na tle innych pracowników, którzy nie są tak cenieni w branży. Dobrym sposobem jest noszenie żakietu w połączeniu z casualowymi, ciemnymi dżinsami czy wygodną, plisowaną spódnicą, które każda z nas ma w swojej szafie. Dodatkową zaletą damskich marynarek jest doskonałe maskowanie mankamentów figury. Dla drobnych kobiet o figurze chłopczycy obszerny żakiet o kroju oversize jest doskonałym rozwiązaniem, które pozwoli poczuć większą pewność siebie nawet w najbardziej hermetycznym środowisku. Taki krój marynarki wygląda dobrze z wąskimi spodniami typu chinosy lub rurki oraz z lejącymi się, miękkimi spódnicami, o długości minimum midi. Natomiast dla pań o pełnych biodrach dłuższy żakiet pozwoli  na zamaskowanie kompleksogennego miejsca. W przypadku kobiet o typie figury gruszki wysokie poduszki sprawią, że figura nabierze równych proporcji. Jednak w tym przypadku należy zrezygnować z szerokich spódnic na rzecz prostych, ołówkowych fasonów do kolan.

Wiele kobiet czarny, dłuższy żakiet chętnie zakłada również do eleganckich sukienek. Podobnie jak niedługi płaszcz, sprawdza się on do długich spódnic jak i małej czarnej miniówki. Jest to niezastąpiony i bardzo wygodny sposób, aby nie zmarznąć na randce lub osłonić ramiona podczas ceremonii w kościele.