Kruszynek – skuteczna metoda walki ze szkodnikami

Wiele osób posiadających własne gospodarstwa rolne, a w szczególności pola uprawne, na których rośnie kukurydza, niejednokrotnie słyszało o szkodniku, jakim jest omacnica prosowianka. To trudny w wytępieniu owad, który może zniszczyć całą uprawę, a tym samym wygenerować spore koszta. Warto zawczasu rozpocząć walkę ze szkodnikiem z pomocą kruszynka.

Jak kruszynek radzi sobie z omacnicą?

kruszynek cenaOmacnica prosowianka jest na tyle uciążliwa, że potrafi przeżyć nawet mrozy, co oznacza, że ponownie uderzy, kiedy rozpoczną się uprawy. Nawet w momencie, kiedy plony zostały już zniszczone, szkodnik wciąż będzie czekał na kolejne, co oznacza, że zagrożenia nie można przeczekać. Według specjalistów rozsądnym, skutecznym rozwiązaniem jest kruszynek. To owad, który poprzez składanie jaj w jajach omacnicy, zatrzymuje jej rozwój i stopniowo ją wytępia. Jest kilka sposobów, aby umieścić go w swoich uprawach. Rolnicy aplikują go w specjalnych kulkach, rozprowadzanych przy pomocy drona (na większych obszarach uprawowych) lub stosują zawieszki z jajami kruszynka (na mniejsze tereny). Kruszynek jest niegroźny dla upraw i po zatrzymaniu rozwoju omacnicy, stopniowo zacznie odlatywać. Osoby, które chcą zadbać o bezpieczeństwo swoich upraw i zainwestować w skuteczną metodę, jaką jest kruszynek cena nie powinna ich zniechęcić. Specjalne akcesoria można zakupić po niewielkich kosztach, jednak zależą one od obszaru, na którym zasiana jest kukurydza.

Oprócz samych jaj kruszynka, w sklepach można zakupić również urządzenia, które pozwolą wykryć, jak dużo omacnicy znajduje się na polu. Dzięki temu będzie można w odpowiednim momencie rozpocząć walkę ze szkodnikiem. Warto zapoznać się z metodą rozpoznawania obecności omacnicy prosowianki bez używania specjalnych narzędzi.