konserwacja hds

Konserwacja hds i pierwsze praktyki

Po gimnazjum od razu poszedłem do technikum mechanicznego. Zawsze interesowała mnie mechanika samochodowa w związku z tym był to dla mnie najlepszy wybór. Uwielbiam samochody, a zwłaszcza te duże.

Konserwacja hds to odpowiedzialne zadanie

konserwacja hdsNajbardziej pasjonują mnie maszyny budowlane i inne pojazdy wielkogabarytowe jak żurawie podnośnikowe i tak dalej. W związku z tym miałem ogromną uciechę gdy przyjęli mnie na praktyki do jednej firmy transportowej oferującej transport ciężarowy, wypożyczanie pojazdów hds oraz serwis hds. Ja miałem oczywiście co nieco pomagać na warsztacie. Na początku głównie obserwowałem jak przebiega konserwacja hds i pomagałem w naprawie na zasadzie przynieś podaj pozamiataj. Mimo to, podobało mi się to gdyż nie tylko mogłem widzieć na czym ta praca polega, ale i uczyć się od doświadczonych mechaników. Konserwacja hds nie jest może aż nadto skomplikowaną pracą, ale bardzo odpowiedzialną. W końcu to od nas zależy bezpieczeństwo operatorów pojazdów. Gdyby jakaś usterka została niezauważona to my ponosimy odpowiedzialność za niedopatrzenie, bo w końcu podpisaliśmy kwitek, że pojazd jest sprawny i może być dopuszczony do użytku. Dlatego właśnie, obowiązkowe przeglądy konserwacyjne wykonuje się kilka razy w roku, a nie tylko raz jaka w przypadku samochodów osobowych. Z pojazdami ciężarowymi nie ma żartów istnieją bowiem przypadki, gdy ramię zostało przeciążone i kontener który był transportowany spadł z hukiem na ludzi.

Mimo to nie przeraża mnie ta odpowiedzialność i wiem, że właśnie to chciałbym robić w życiu – konserwować pojazdy transportu specjalistycznego.