Kolorowe kwiaty bylin ze sklepu

 

Projektując ogród warto zwrócić na ciekawe gatunki roślin. Oprócz posadzenia trawnika i rzędu krzewów iglastych warto zastanowić się nad urozmaiceniem przestrzeni. W sklepach ogrodniczych znajdziemy bardzo dużo okazów kwitnących niemal przez całe lato.

Zalety bylin w ogrodzie ze sklepu

byliny sklepNiezależnie w jakim stylu mamy urządzony ogród możemy znaleźć w nim miejsca na kolorową rabatę. Zwykle sadzi się na niej byliny sklep. W sklepach znajdziemy ich bardzo duży wybór. Wśród nich są rośliny małe, dorastające do 15 cm oraz takie, których wysokość wynosi około 1,5 m. Gatunki różnią się również barwą i wyglądem kwiatostanów. Ze znanych gatunków możemy wyróżnić: smagliczki, dzwonki, jeżówki oraz dzielżany. Warto posadzić je na rabacie i stworzyć różnorodną kompozycję. W zależności od upodobać i stylu ogrodu może być prostokątna, kwadratowa okrągła lub o nieregularnych kształtach. Ważne, aby wyższe rośliny znalazły się z tyłu i stworzyły tło dla tych niższych. Ważne, aby wybrane gatunki do ogrodu pasowały do panujących warunków. Część z kwiatów preferuje słońce, a część cień. Niektóre z nich najlepiej rosną na glebie o odczynie kwaśnym, niektóre na glebie obojętnej. Jeżeli nie mamy pewności, które okazy sprawdzą się u nas na działce o poradę warto zapytać specjalistę. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że rośliny wiosną i latem pięknie zakwitną i będą zdobiły działkę aż do jesieni. Warto pamiętać, aby zestawiać ze sobą gatunki o różnej porze kwitnienia, aby rabata tętniła kolorami przez wiele miesięcy i była kolorowym akcentem aż do jesieni.

Wybór kwitnących bylin jest bardzo duży. Wśród nich znajdziemy takie które kwitną wiosną, inne na koniec lata lub początku jesieni. Komponując rabatę warto poradzić się specjalisty, aby mieć pewność, że wybrane gatunki będą zdobiły ogród przez bardzo długi czas.