Kiedy warto iść do psychologa?

Psycholog pomaga w różnych sytuacjach. Można do niego iść wówczas, gdy czujemy taką potrzebę. Warto doradzić się psychologa jak podejść do kwestii wychowawczych w odniesieniu do dzieci. Można poprosić także o wsparcie w trudnej sytuacji życiowej – przy rozwodzie, czy też wówczas, gdy tracimy bliską nam osobę. 

Jak wybrać dobrego psychologa?

psycholog jelenia góraSkąd mamy wiedzieć, że konkretny psycholog jest dobry w tym co robi? Przecież możemy zapoznać się z opiniami na temat fachowca. W dzisiejszym świecie nie ma z tym żadnego problemu. Mamy dostęp do Internetu, możemy też zapytać znajomych czy mogą nam polecić konkretnego fachowca. Psycholog Jelenia Góra musi mieć oczywiście odpowiednie kwalifikacje. Kończy studia na kierunku psychologia, a następnie odbywa praktyki i uczy się, jak pomagać ludziom i jak udzielać im wsparcia psychologicznego. A takie wsparcie przydaje się w wielu sytuacjach – między innymi przy rozwodzie. Z pomocy psychologa mogą korzystać nie tylko rozstający się małżonkowie, ale również dzieci. Dzieci nierzadko bardzo przeżywają rozstanie rodziców. Rodzice powinni ich zapewnić, że nadal będą je tak samo kochać i o nie dbać. Dobro dzieci nie może ucierpieć na skutek rozwodu. Jest to sprawa bardzo ważna. Pamiętajmy o tym, aby wszystko dzieciom dokładnie wytłumaczyć. W każdej sytuacji należy brać oczywiście pod uwagę odczucia pociech, przeżywane przez nie emocje.

Pomoc psychologiczna może być udzielana zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom, młodzieży. Przydaje się w wielu sytuacjach. Można iść do psychologa, gdy mamy problemy rodzinne, gdy chcemy zasięgnąć fachowej porady. Do psychologa chodzą kobiety, które ciężko przeżyły poród, jak i osoby, które straciły bliską osobę. Pomoc psychologiczna udzielana jest także po wypadkach.