Kawy o wyrazistym aromacie

Współcześnie w supermarketach można spotkać setki, jeśli nie tysiące różnych rodzajów kawy. Nieczęsto stoimy przed wyborem, który okazuje się dość trudny do podjęcia. Bo jak wybrać spośród tylu różnych rodzajów kawy tę, która spełni nasze oczekiwania? Przetestowanie wszystkich rodzajów kawy wydaje się być niemożliwe. Dlatego dobrym pomysłem jest zaufanie tradycji i wybór kawy Illy.

Tradycja i jakość aromatycznych kaw Illy

aromatyczna kawa illyKawy Illy to oryginalne kawy ziarniste pochodzące z Włoch. Palarnia tej kawy została założona przez Francesco Illy – stąd też pochodzi jej nazwa. Palarnia ta posiada długą i bogatą tradycję, której z pewnością może zaufać każdy smakosz kawy. Aromatyczna kawa Illy z pewnością spełni oczekiwania koneserów a jej wygodne opakowania pomogą zachować smak i zapach na długie miesiące. Ponadto zamawiając tę kawę możemy wybrać stopień palenia ziaren oraz zawartość kofeiny. Również osoby, które moją problemy z nadciśnieniem mogą cieszyć się smakiem tej kawy. Wystarczy wybrać opcję kawy bezkofeinowej. Ta mieszanka arabiki zachwyci niejednego miłośnika kawy. Przy wyborze takiej kawy należy jednak sprawdzić czy nadaje się ona do parzenia w dzbanku. Niektóre mieszanki arabiki powstały bowiem do parzenia w ekspresie kolbowym. Zaparzone w taki właśnie sposób będą smakować najlepiej a ich aromat będzie na pewno zdecydowanie bardziej wyrazisty niż te, przygotowane w dzbanku czy filiżance. 

Następnym razem, stojąc przed wyborem kawy pamiętać należy, że kawa to przede wszystkim tradycja i lata doświadczenia palarni, z której ona pochodzi. Wysoka jakość ziaren kawy oraz odpowiedni sposób ich palenia uwalniają odpowiedni smak i aromat. Stąd też warto zaufać doświadczeniu oraz długoletniej tradycji i wybrać kawę z palarni Francesco Illy.