Karmy hipoalergiczne przeciwdziałają alergii

Zwierzęta, tak jak i ludzie, wymagają odpowiedniego odżywiania, aby zapobiec różnym dolegliwościom oraz występowaniu alergii. Kiedy zauważymy u naszych psów pierwsze objawy schorzenia lub jakieś nieprawidłowości w jego zachowaniu należy natychmiast skontaktować się z weterynarzem, a następnie zapewnić mu dostęp do prawidłowej karmy.

Karma na zapobieganie alergiom u psów

karma hipoalergiczna dla psaAlergia pokarmowa psów objawia się biegunką, wymiotami, zmianami na skórze i tym, że nieustannie się one drapią lub wygryzają sobie sierść. Jeżeli nasz pupil doświadcza czegoś takiego, trzeba jak najszybciej zapewnić mu starannie opracowaną, specjalistyczną karmę. Właściwa karma hipoalergiczna dla psa jest lekkostrawna i łatwo przyswajalna. Charakteryzuje się wysoką jakością, naturalnym i niezwykle prostym składem oraz tym, że często opiera się tylko na jednym gatunku mięsa, które jest niezbędnym źródłem protein i zdrowych węglowodanów. Producenci takich pokarmów unikają każdego rodzaju mięsa, które może wywoływać psie alergie – drobiu czy wołowiny, a w zamian wykorzystuje się dziczyznę, indyka czy kaczkę. Prawidłowo obmyślane karmy dla psów pozbawione są soi oraz zbóż. Zawierają tylko takie składniki, które mają bardzo niskie prawdopodobieństwo, że uczulą i spowodują nieprzyjemne dolegliwości. Alergie naszych pupili są równie nieprzyjemne, jak ludzkie, dlatego już od samego początku należy z nimi walczyć i eliminować składniki, które je wzmagają.

Specjalistyczne karmy antyalergiczne są droższe od zwykłych suchych pokarmów, jednak na zdrowiu naszego zwierzaka nie możemy oszczędzać. Lepiej od razu zainwestować w zdrowe odżywianie psa więcej pieniędzy, niż potem przeznaczać jeszcze większą sumę na częste wizyty u weterynarza. Dzięki prawidłowemu odżywianiu nasz pupil będzie musiał odwiedzać swojego lekarza tylko podczas wizyt kontrolnych.