Kajaki na Podlasiu

Jestem osobą, która nie potrafi zbyt długo usiedzieć w domu. Uwielbiam, jak coś się dzieje, szczególnie latem, kiedy aura sprzyja różnego rodzaju aktywnością. Mam małe grono znajomych, z którymi często organizujemy sobie jakieś spontaniczne wypady, głównie weekendowe. Mamy kilka swoich ulubionych sposobów na spędzaniu wolnego czasu w ciepłe dni. Należą do nich na przykład kajaki. 

Coroczne spływy kajakowe

krótkie spływy kajakowe - podlasieKiedy kilka lat temu znajomi namówili mnie na pierwszy w moim życiu spływ kajakowy, nie byłam za bardzo przekonana co do całego pomysłu. Wszystko mi się odmieniło, kiedy przepłynęliśmy kilka kilometrów naszej trasy. Zauroczyły mnie piękne widoki, cisza i spokój wewnętrzny, jak mi towarzyszył. Taki mi się to spodobało, że teraz regularnie, przynajmniej dwa razy w roku urządzamy sobie ze znajomymi krótkie spływy kajakowe – podlasie, zaś, jest miejscem które upodobaliśmy sobie najbardziej. Po raz pierwszy trafiliśm na tutejsze trasy kajakowe w zeszłym roku. Byłam naprawdę zaskoczona, że takie piękne miejsca można spotkać w naszym kraju. Przyjeżdżamy więc tutaj regularnie, tym bardziej, że mamy całkiem niedaleko. Nasze krótkie spływy trwają albo jeden cały dzień, albo rozbijamy trasę na dwa dni. Najdłuższy spływ kajakowy, na którym byłam, trwał trzy dni i uważam, że jest to optymalny czas na rekreacyjne korzystanie z kajaków. Po trzech dniach pływania człowiek zaczyna być już nieco znużony. Jest to więc optymalny czas. 

Jak co roku również i tego lata wybierzemy się ze znajomymi na spływ kajakowy. Jest to jedna z moich ulubionych form spędzania wolnego czasu. Najbardziej lubię krótkie spływy, które trwają jeden dzień lub dwa dni. Człowiek nie jest wówczas w stanie mocno się zmęczyć i może podziwiać piękne widoki z lekkim umysłem.