Jakie materace antyalergiczne wybrać?

 

Wygodny, dobrze dobrany materac jest nawet ważniejszy niż samo łóżko czy jego stelaż. Kwestią marginalną jest to, jak wygląda. Ważne, by zapewniał on nam odpowiedni komfort spania, posiadał ergonomiczny kształt, który sprzyja regeneracji organizmu nocą. Oprócz wygody, warto zwrócić uwagę na to, by nie zbierał kurzu, roztoczy i innych alergenów, które mogłyby pogorszyć stan zdrowia u astmatyków lub osób z alergią.

Materace bezpieczne dla alergików

materace antyalergiczneSpośród wielu materacy dostępnych na rynku, dużą popularnością cieszą się te, które dbają o odpowiednie ułożenie kręgosłupa w trakcie snu. Jest to ważne zwłaszcza dlatego, że w pozycji leżącej spędzamy sporą część naszego życia, a odpowiednie posłanie pomoże nam w codziennej regeneracji całego organizmu. Do wyboru jest wiele różnych typów materacy, z czego najzdrowszą opcją dla pleców będą piankowe, które same dostosowują się do krzywizny ciała, uginając się w taki sposób, by zapewnić nam maksymalny komfort w trakcie wypoczynku. Dla osób posiadających problemy z układem oddechowym, alergików i astmatyków poleca się materace antyalergiczne. Wykonane są one z bezpiecznych dla zdrowia włókien, które odpychają od siebie kurz, roztocza oraz chorobotwórcze drobnoustroje wywołujące alergie i stany zapalne układu oddechowego. Będzie to wybawienie dla osób uczulonych na pierze, roztocza i inne alergeny. Specjalistyczne, syntetyczne włókno jest odporne na brud i zarazki dzięki posiadaniu antystatycznej powłoki.

Tego typu produkty stosuje się w szpitalach, hotelach, na oddziałach leczenia chorób płucnych i alergii. Materiał nie podrażnia skóry i jest bezpieczny nawet dla osób o nasilonych schorzeniach o podłożu alergicznym. Istnieje ogromny wybór rozmiarów, typów i kolorów materacy, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Każdy z nich posiada pozytywne atesty i certyfikaty towarzystw alergologicznych i dermatologicznych.