Jakie funkcje pełni etui?

 

Jedno z najbardziej rozpoznawalnych form etui to prosta obudowa z tworzywa sztucznego, która ma w zasadzie stanowić podstawową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jednak na rynku występuje wiele różnych innych odmian takiego etui, dzięki czemu można wybrać właśnie takie, jakie najbardziej odpowiada jego właścicielowi.

Jakie właściwości ma etui?

etui iphone7Każde etui ma przede wszystkim chronić telefon przed zarysowaniem. Bez niego każda obudowa byłaby mocno zniszczona. Razem ze szkłem hartowanym pełnią całkowitą i kompletną ochronę telefonu przed zarysowaniem. To bardzo ważne, gdyż w innym razie telefon trzymany w kieszeni lub w torebce razem z innymi rzeczami, bardzo szybko by się zniszczył. Inną funkcją etui, jest często absorbowanie wstrząsów. Jeśli chce się kupić etui iPhone7, jest modelem, który jest wrażliwy na wstrząsy. By jednak osłona telefonu, była w stanie pełnić taką funkcję, musi być odpowiednio do tego wyposażona. Niektóre modele posiadają specjalne wypełnienie pianką, natomiast inne wykonane są z miękkich materiałów, które również świetnie sprawdza się jako amortyzacja podczas upadków telefonu lub wstrząsów, jakie są obecne podczas chodzenia lub jazdy samochodem. Mimo tego, że etui powinno jak najbardziej chronić i osłaniać telefon, to nie powinien jednak mieć problemów z zasłanianiem żadnych portów lub wejść. Nie może bowiem dojść do przypadku, gdy chce się szybko podłączyć telefon do ładowania, a trzeba na początku ściągnąć etui przed wsadzeniem kabla. Byłoby to bardzo niewygodne.

Każde etui ma własne funkcje, jednak musi spełniać również wszystkie właściwości. Współcześnie na rynku pojawiły się modele, które mają wiele ciekawych dodatkowych funkcji, takie jak kieszonki na dokumenty lub kompatybilność z ładowaniem bezprzewodowym.