Jaki typ napędu do bramy garażowej wybrać?

Zautomatyzowanie garażu jest niezwykle wygodną opcją dla każdego posiadacza samochodu. Korzystanie z napędu do bramy garażowej pozwala na otwieranie jej za pomocą pilota, co może przydać się w wielu codziennych sytuacjach. Wybór najlepszej automatyki powinien być podyktowany kilkoma właściwościami posiadanej bramy, jak jej rodzaj czy ciężar.

Jaką automatykę do bramy wybrać?

napęd do bramy garażowejWiększość bram garażowych da się zautomatyzować bez większych problemów. Zarówno bramy segmentowe jak i uchylne mogą zostać dostosowane do używania za pomocą pilota. Napęd do bramy garażowej powinien być dostosowany do ciężaru skrzydła a ich typy można podzielić na napędy ciągnące oraz bramy montowane na wale. Ten drugi typ jest rzadziej używany w domach prywatnych, ponieważ wymaga założenia zupełnie innego typu bramy. Najczęściej można je spotkać w garażach przemysłowych. Najczęściej używanym rodzajem napędu jest ten ciągnący. Można go zamontować zarówno w garażu uchylnym, jak i segmentowym. Szukając najlepszego napędu warto zwrócić uwagę na to jak często będzie on używany i przez ilu użytkowników. Można wtedy dobrać napęd, który poradzi sobie z cyklem nawet ponad trzydziestu otwarć na dobę. Napęd dzięki temu nie zużyje się szybko. Warto jest również zdecydować się na działający najciszej. Autoryzowani partnerzy mogą zarówno wybrać najlepszy z możliwych modeli napędów, jak i również go zamontować.

Wybór napędu do bramy garażowej powinien być podyktowany dobraniem go pod rodzaj posiadanego skrzydła, ale również to jakiej wydajności pracy się oczekuje. W zależności czy brama będzie otwierana trzydzieści razy dziennie czy mniej, inny napęd będzie do niej lepiej dopasowany. To w jaki sposób brama będzie otwierana zależy od jej wielkości oraz tego czy jest uchylna czy segmentowa.