Jaką żarówkę dobrać do kinkietu?

Na rynku dostępne są już technologie, które pozwalają znacznie zoptymalizować zużycie energii w obiekcie. Dzięki temu można zaoszczędzić w dłuższej perspektywie zaoszczędzić spore kwoty, które później mogą być przeznaczone na różnego rodzaju inwestycje czy modernizacje. Jeśli chodzi o technologie, które to umożliwiają to należy przede wszystkim wymienić diody elektroluminescencyjne.

Przykłady nowoczesnych żarówek

żarówka led świecaDzięki nim na przestrzeni lat sektor oświetleniowy przeszedł pewną transformację. Obecnie coraz rzadziej spotykane są technologie żarnikowe czy halogenowe właśnie na rzecz technologii LED-owych. Jeśli chodzi o oprawy montowane w domach czy mieszkaniach to najczęściej kompatybilna jest z nimi żarówka led świeca z gwintem E14 lub E27. Żarówka ta ma wiele zalet do których zaliczyć można między innymi: wysoki strumień świetlny przy niewielkim poborze mocy, wysoką trwałość godzinową czy dobry współczynnik oddawania barw. Chcąc zakupić źródło światła należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość jego wykonania. Ważny jest również współczynnik mocy, który powinien być możliwie zbliżony do jedności. W innym przypadku źródło po podłączeniu napięcia zasilania może wprowadzać do sieci zbędne zakłócenia. Kolejnym istotnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę jest temperatura barwowa.

Chcąc wymienić źródło światła w już zamontowanej oprawie należy właśnie ją dobrać pod tym kątem. Na rynku dostępne są bowiem różne konfiguracje, które posiadają inną temperaturę barową co może być zauważalne podczas ich działania. Jak widać obecnie coraz więcej osób decyduje się na stosowanie nowoczesnych źródeł światła. Dzięki nim możliwe jest bowiem znaczne obniżenie kosztów związanych z zakupem energii elektrycznej. Dodatkowo są one niezwykle trwałe co zapewnia długotrwałą eksploatację.