agencja pr

Jak znaleźć zatrudnienie w agencji PR?

Jestem studentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Warszawie. Od dłuższego czasu zastanawiam się, w jaki sposób znaleźć zatrudnienie w agencji PR. Takie jest moje obecne marzenie, które oczywiście może się jeszcze nieco zmienić.

Wiele osób chce dostać się do agencji PR

agencja prMyślę jednak, iż już pozostanę przy tym postanowieniu, żeby zostać człowiekiem od public relations. Bardzo mnie bowiem interesuje kształtowanie wizerunku firm. Myślę, że mogę się w tym świetnie sprawdzić. Jak jednak sprawić, żeby agencja PR mnie chciała? Nie mam jeszcze do końca planu, ale myślę, że wystosuję po prostu jakieś curriculum vitae do różnych firm i zobaczę, co z tego wyjdzie. Mogliby mnie nawet na początek przyjąć na bezpłatne praktyki gdzieś w Warszawie i wcale bym się za to nie obraziła. Wiem, że jeśliby się nam dobrze współpracowało z jakąś agencją PR, to później miałabym większe szanse zatrudnienia w danym miejscu. Poza tym nawet, gdyby dana agencja public relations mnie akurat po praktykach nie zatrudniła, to moje doświadczenia i tak by mi się przydały. Może wówczas konkurencja chciałaby mnie zatrudnić. Jedynie takie coś przychodzi mi do głowy, jeśli chodzi o starania, aby zaistnieć w branży public relations w Warszawie. Na razie jeszcze nic nie próbowałam, bo mam bardzo dużo zajęć na studiach i stwierdziłam, że agencje PR na pewno nie chcą współpracować z kimś, kto mógłby im poświęcić zaledwie parę godzin w tygodniu. Jeśli jednak w przyszłym semestrze będę miała mniej zajęć, a na to się zapowiada, na pewno zacznę realizować mój plan. Mam nadzieję, że efekty będą szybko widoczne.

Chcę po studiach mieć pracę, jak większość osób, ale nie byle jaką, tylko taką naprawdę wymarzoną. Żeby tak było trzeba się zaś solidnie postarać. Wiem o tym, dlatego zacznę wkrótce działać, żeby zrealizować plan.

Więcej o agencji PR i jej działaniach http://publicdialog.pl