Jak wymienić stare okna na okna PCV?

Zastanawiam się czy nie powinniśmy wymienić okien w naszym domu. Od jakiegoś czasu jest w pomieszczeniach bardzo chłodno. Dodatkowo nasze rachunki za ogrzewanie nieustannie rosną. Zaczęliśmy więc poszukiwać przyczyny.

Okna PCV w Katowicach nie są tanie

oknaZakupiliśmy kamerę termowizyjną i zaczęliśmy poszukiwania strat ciepła w naszym domu. Badanie wykazało że bardzo dużo ciepła ucieka przez okna. Sprawdziliśmy więc je dokładnie. Okazało się że większość ma już wyrobione uszczelki. Poszukałam więc informacji na ten temat. Rozwiązania tego problemu są dwa. Można zakupić dodatkowe uszczelki i okleić nimi szyby, albo wymienić całe okna. Z początku pierwszy pomysł wydał się bardzo dobry. Jednak uświadomiłam sobie że jest to rozwiązanie tymczasowe i za chwile problem znowu się pojawi. Zdecydowaliśmy się więc na wymianę okien w całym domu. Owszem okna PCV z Katowic nie należą do najtańszych, jednak rachunki za ogrzewanie także sporo nas kosztują. Jak jednak zabrać się do wymiany okien? Chcielibyśmy wykonać jak najwięcej prac we własnym zakresie aby ograniczyć koszty z tym związane. Jednak okazało się że całość prac muszą wykonać fachowcy. Na początku trzeba usunąć stare okna. Należy więc wykuć je ze ścian nie niszcząc przy tym struktury domu.

Następnie trzeba umieścić nowe okna, ocieplić je i otynkować. Na żadnej z tych czynności się nie znamy. Dlatego musimy zlecić to zewnętrznej firmie. Ceny jednak nie okazały się takie złe. Stać nas nawet było na okna nieco lepszej klasy. Mamy więc nadzieje że posłużą nam dłużej niż te ostatnie.