Jak wybrać odpowiednie meble do gabinetu stomatologicznego?

Wyposażenie każdej placówki medycznej musi cechować się wysokim stopniem czystości – dotyczy to nie tylko narzędzi lekarskich, lecz również mebli. Jednym z miejsc, gdzie konieczny jest najwyższy możliwy stopień higieny jest gabinet stomatologiczny. Jaki rodzaj mebli będzie najbardziej optymalnym komponentem tego pomieszczenia?

Cechy dobrych mebli dentystycznych

meble stomatologiczneJedną z najważniejszych kwestii, jakie należy wziąć pod uwagę podczas składania zamówienia na meble jest ich ergonomiczność – powinny posiadać między innymi wysokość adekwatną do oczekiwań konkretnego stomatologa oraz jego asystentów. Inną przydatną cechą jest wyposażenie szafek i szuflad w opcję cichego zamykania, co pozwoli uniknąć licznych i niekomfortowych odgłosów trzaskania, jak również stanowić będzie ochronę samych mebli przez powstawaniem rys oraz odprysków. Jeśli chodzi o całość, jaką stanowią meble stomatologiczne, obecnie popularnym rozwiązaniem jest podwieszanie szafek nad podłogą. Dzięki temu rozwiązaniu stopień higieny znacząco wzrasta, chociażby z tego względu że można dużo łatwiej zadbać o czystość podłogi – nawet w niedostępnych wcześniej zakamarkach. Ponadto, istotną sprawą jest odpowiednie dobranie mebli pod kątem estetyki wnętrza danego gabinetu. Znaczącą rolę odgrywają tu względy kolorystyczne, rozmiarowe oraz te związane z projektem artykułów – meble nie powinny być przesadzone, a raczej stonowane; o wiele ważniejsza jest ich funkcjonalność niż wygląd.

Z całą pewnością elementy wyposażenia każdego gabinetu medycznego, w tym dentystycznego, powinno charakteryzować się wysoką funkcjonalnością oraz łatwością w czyszczeniu. Nie należy również zapominać o tym, by odpowiednio dostosowywać rodzaj środków czyszczących do typu powierzchni blatów czy drzwiczek, co zminimalizuje ryzyko uszkodzenia ich.