Jak rozstawić wagę samochodową ?

 

Przenośna waga samochodowa to stosunkowo nowy wynalazek, bowiem pojawił się on na rynku dopiero kilka lat temu. Stale zyskuje na popularności, a sprzedawcy zgłaszają coraz większe zapotrzebowanie na tego typu urządzenia.

Jak zbudowane jest urządzenie do ważenia pojazdów osobowych ?

waga samochodowa przenośnaNiemalże każdy może sobie kupić przenośną wagę samochodową. Nie jest to drogie urządzenie, a jego obsługa jest dość prosta i intuicyjna. Każda waga samochodowa przenośna wymaga do jej rozłożenia płaskiego i utwardzonego obszaru. Najlepiej zrobić to w garażu, a gdy jest on zbyt mały, to z pomocą może przyjść utwardzony parking. Ważne jest, aby nie rozkładać wagi na terenach pagórkowatych, gdyż w takiej sytuacji odczyty wagi mogą być dość mocno przekłamane. Warto również przedstawić proces rozkładania wagi przenośnej. Otóż w tej kwestii najlepiej jest trzymać się instrukcji, która dokładnie określa warunki w jakich można wagę rozłożyć oraz w jakich odległościach od siebie należy rozmieścić najazdy. Przede wszystkich muszą być one położone równolegle względem siebie, by wszystkie koła ważonego samochodu znalazły się na nich. Należy wziąć pod uwagę fakt, iż jakość pomiaru jest ściśle uzależniona z poprawnością rozstawienia urządzenia. Nawet najmniejszy błąd może bowiem zdecydować o całkowicie błędnym odczycie masy pojazdu.

Dla osób chcących na własną rękę ważyć swoje samochody idealnym rozwiązaniem jest zakup wagi przenośnej, którą można złożyć i rozłożyć w dowolnym momencie. Czynnikiem w dużym stopniu zachęcającym do zakupu jest niska cena urządzenia. Koszt jego zakupu jest nawet kilkakrotnie niższy, aniżeli w przypadku wagi montowanej na fundamentach. Niestety jej dokładność jest dużo mniejsza, niż w przypadku innych, bardziej profesjonalnych wag.