centrala telefoniczna

Jak można wykorzystać centrale telefoniczne?

Dzisiaj na całym świecie wszystkie łącza kablowe, służące do przesyłania danych internetowych są tak długie, że nie sposób ich policzyć. W samej Polsce, jedna, najdłuższa linia światłowodowa należąca do jednego znanego operatora wynosi 82 tysiące kilometrów!

Czy warto inwestować w centrale telefoniczne?

centrala telefonicznaA jeden, najdłuższy światłowód jaki został położony ciągiem to światłowód z europy do Bliskiego wschodu i ma aż 32 tysiące kilometrów, według dostępnych źródeł informacji. Dzisiaj sieci te są tak długie, że można by je przeprowadzić kilka razy między ziemią a księżycem. A kto wie, czy nie dałoby rady nawet dociągnąć ich do jakiejś planety. Jednak jak to wszystko zagospodarować? Co można robić z tą siecią, poza tym, że możemy oglądać piękne kotki w internecie szybkim niczym światło. Można wykorzystać ją do łączenia procesorów w celu uzyskania wirtualnego superkomputera, gdzie każdy podłączony do sieci procesor może wykonywać kawałek obliczeń, ale możemy również wykorzystać do komunikacji się z całym światem, za pomocą telefonii VoIP. Jest to standard rozmów telefonicznych, przesyłanych po prostu przez internet, lub sieci lokalne, wykorzystując jednak pasmo internetowe. Dzięki temu, mamy całkiem innej klasy połączenia. Telefony VoIP takie jak telefony yealink lub telefony gigaset (są to dzisiaj najlepsze aparaty w relatywnie niskiej cenie) które łączą się czymś takim jak centrala telefoniczna VoIP za pomocą protokołu Ethernet a ten dalej przesyła dane do dalszej centrali wykorzystując różne systemy telekomunikacyjne. Jakie są główne tego zalety? Jakość, szybkość i cena. Centrale telefoniczne VoIP są w stu procentach cyfrowe, dzięki czemu nie mają znaczącego wpływu na sygnał, tym bardziej, że protokół UDP dba o to, żeby sygnał był wysyłany poprawnie, bez żadnych problemów i przeszkód.

Jest to w końcu protokół połączeniowy którego głównym zadaniem jest właśnie dbanie o jakość i składanie sygnału w jedną spójną całość, żeby rozmowa miała sens. Jest oczywiście masa innych różnych zastosowań sieci, jednak akurat dzisiaj miałem chęć opisać właśnie to.

Źródło:

https://www.voip24sklep.pl/centrale-telefoniczne