Jak mierzy się czas na zawodach?

Podobnie, jak mój brat jestem wielką miłośniczką spędzania wolnego czasu w sposób aktywny. Miłość do sportu zaszczepił w nas nasz ojciec, który w czasach młodości spędzał na siłowni niemal każdą wolną chwilę. To on nauczył nas motywacji w dążeniu do swoich celów.

Bieganie na czas

pomiar czasu w biegachUwielbiamy biegać z bratem wspólnie. Czasami jest to po prostu jogging, a czasami wyścigi. Mój brat ma znacznie wyższe osiągi niż ja w biegach, choć parę razy udało mi się go pokonać, dzięki czemu zyskałam jeszcze większą motywację do tego, aby ciągle nad sobą pracować. Uwielbiam biegać z bratem na czas, szczególnie o wschodzie słońca, kiedy powietrze jest niezwykle orzeźwiające, a miasto wciąż uśpione. Przenika mnie wówczas niezmierzone uczucie wolności i szczęścia podczas którego wszystkie troski odpływają w niepamięć, a dla mnie liczy się jedynie droga, jaką mam do pokonania. Najczęściej urządzamy sobie z bratem małe rajdy, kiedy ćwiczymy do większych zawodów, bądź maratonów. Wówczas mierzymy swój czas za pomocą specjalnie do tego przystosowanej aplikacji na telefon, która nie tylko potrafi dokładnie określić w jak szybko zdołaliśmy pokonać dany dystans, ale również bada nasze tętno, ilość kroków, oraz wody w naszych organizmach. To bardzo przydatna rzecz, szczególnie podczas treningów cardio. Oczywiście mam świadomość, że na profesjonalnych zawodach, pomiar czasu w biegach wygląda zupełnie inaczej. Odbywa się to w pełni profesjonalnie przy pomocy specjalnych i niezwykle czułych urządzeń mierzących nasz czas zaawansowaną techniką wykorzystującą fale radiowe. Nic dziwnego, bowiem organizacja tak poważnych przedsięwzięć wymaga kompleksowego przygotowania, zaś konkurencja przeważnie jest na tyle wysoka, iż niejednokrotnie o zwycięstwie decydują milisekundy. 

Pomiar czasu w biegach, szczególnie tych profesjonalnych jest dzisiaj na naprawdę wysokim poziomie. Sprzęt wykorzystywany do pomiaru czasowego dba, aby nie uciekła choćby najmniejsza część sekundy. Wszystko to oczywiście odbywa się pod najlepszym nadzorem człowieka, zatem nie ma mowy o najmniejszej pomyłce.