Izolacje pianką PUR

Już od dziesiątek lat Polacy ocieplają swoje domy. W zamierzchłych czasach stosowano w tym celu słomę, następnie obijano domy dodatkową warstwą desek a z czasem pojawił się styropian oraz wełna mineralna. Na dzień dzisiejszy mamy nieco więcej możliwości związanych z doborem odpowiedniego materiału używanego do stworzenia warstwy izolacyjnej. 

Sprawdzone sposoby izolacji poddasza 

izolacje poddasza pianą pur śląskKilkanaście lat temu naukowcy z branży materiałowej stworzyli produkt jakim jest pianka poliuretanowa. Na chwilę obecną pianka ta występuje również pod nazwą brzmiącą jako „pianka PUR”. Materiał ten jest obecnie zdecydowanie najbardziej popularnym z materiałów stosowanych do ocieplania. Obecnie cała masa osób zdecydowała się na stworzenie izolacji przy użyciu tej pianki. Jeśli chodzi o izolacje poddasza pianą PUR Śląsk jest regionem, w którym w ostatnich latach bardzo często tego typu inwestycje były realizowane zarówno w prywatnych domach jak również w wielu budynkach firmowych. Pianka poliuretanowa jest na dzień dzisiejszy prawdziwym konkurentem styropianu oraz wełny mineralnej. Jedynym małym minusem dotyczącym tej pianki jest to, że nie możemy stworzyć takiej izolacji natryskowej samodzielnie. Konieczne będzie znalezienie odpowiedniej firmy, która dla nas taką izolację stworzy. Oferty firm, które funkcjonują w tej branży i zajmują się tworzeniem wspomnianych izolacji bez problemu znaleźć możemy w Internecie. 

Ogólnie rzecz biorąc izolacje natryskowe są jedną z najbardziej efektywnych rodzajów izolacji termicznej. Pianka poliuretanowa stosowana w tych izolacjach może być z powodzeniem stosowana zarówno w budynkach murowanych jak i w domach z drewna. Wiele osób stosuje ten rodzaj izolacji również w domach szkieletowych. Świetnie sprawdza się on również do ocieplania ścian.