Iniekcja kwasu hialuronowego w formie żelu

Upływ czasu już dawno przestał być wrogiem kobiet. Obecnie medycyna estetyczna rozwija się w zawrotnym tempie, a kobiety mają do wyboru całe mnóstwo zabiegów. W salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej najczęściej wykonywane są zabiegi przeciwzmarszczkowe.

Efekty przeciwzmarszczkowe utrzymujące się do 12 miesięcy

zabieg przeciwzmarszczkowy BiałystokDo takich zabiegów należy np. wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Niektórzy obawiają się, że jest to nadmierna ingerencja w organizm, a taki zabieg kojarzy im się w podskórnym wstrzykiwaniem sztucznych substancji chemicznych. Nic bardziej mylnego – kwas hialuronowy jest związkiem, który całkowicie naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Jego głównym zadaniem jest magazynowanie wody. To dzięki niemu skóra jest napięta, sprężysta i nie pojawiają się na niej zmarszczki. Niestety z wiekiem kwasu hialuronowego jest coraz mniej, a zdolność do jego wytwarzania maleje. Właśnie dlatego zabieg przeciwzmarszczkowy Białystok z użyciem kwasu hialuronowego jest jak najbardziej wskazany i warto z niego korzystać. Wbrew pozorom zabieg ten nie jest skomplikowany. Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku zmarszczek występujących w obrębie policzków, ust, czoła i wokół oczu. Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest również w głębokie bruzdy nosowo-wargowe. Sama substancja ma postać żelu i wprowadzana jest w skórę naprawdę cienką igiełką. Efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie konieczne jest powtórzenie zabiegu.

Trzeba pamiętać o tym, że efekty z biegiem czasu są coraz bardziej zauważalne, ponieważ w skórze zaczynają zachodzić intensywne procesy regeneracyjne. Zaletą tego zabiegu na pewno jest jego trwałość. Nie jest to jednak zabieg permanentny. Po zabiegu mogą wystąpić objawy charakterystyczne dla iniekcji, które znikają już po kilku dniach (najczęściej po 1 – 2 dniach).