Gubienie obrotów silnika – wymiana zaworu egr

Układ recyrkulacji spalin jest obecnie jednym z najczęściej stosowanych systemów w samochodach. Jego zadaniem zmniejszenie zanieczyszczeń w spalinach. Montowany w pojazdach które posiadają silniki spalinowe typu tłokowego. Działa na zasadzie wprowadzanie do układu zasilania jednostki napędowej określonej ilości spalin.

Wymiana zaworu egr 

zawór egr renault scenicOstatnio silnik mojego renault zaczął bardzo nierównomiernie pracować. Odczuwałem brak mocy, a podczas postojów z startowania zaczynała mi się świecić kontrolka świadcząca o błędzie silnika. Znam się troszkę na motoryzacji wiem że takie objawy są bardzo poważne dlatego postanowiłem jak najszybciej wybrać się do mechanika samochodowego. Podejrzewałem, że mógł się zapchać i trzeba będzie do wymienić na nowy. Po szybkich oględzinach w warsztacie moje podejrzenia się potwierdziły. Na szczęście mechanik szybko sprowadził nowy zawór egr Renault scenic jest modelem samochodu w którym wymiana takiej części jest bardzo prosta i nie zajmuje dużo czasu. Cała operacja zamiany części trwała zaledwie kilka godzin i jeszcze tego samego dnia mogłem odebrać samochód z już założonym nowym zaworem. Różnica pracy silnika była zauważalna gołym okiem samochód prowadził się idealnie bez jakichkolwiek spadków mocy oraz wyświetlania błędów na desce rozdzielczej. Po zamontowaniu zaworu należało jeszcze tylko podłączyć samochód pod specjalny komputer diagnostyczny aby usunąć wszystkie istniejące błędy związane ze starym zaworem z pamięci sterownika komputera. 

Reasumując jeśli odczuwamy jakiekolwiek nie dogodności podczas jazdy samochodem takie jak gwałtowne spadki mocy lub wyświetlanie błędów silnika rozwiązaniem problemu może być wymiana zaworu egr, który jest odpowiedzialny za odpowiednią recyrkulację spalin wydobywających się z układu wydechowego samochodu.