Gdzie wybrać się na wymarzony rejs?

Istnieje w Europie wiele cudownych miejsc, gdzie można wybrać się na swój wymarzony rejs. Najlepszym miejscem do zorganizowanie takiego rejsu będzie z pewnością południe Europy. To właśnie na południu znajdują się najcieplejsze regiony na naszym kontynencie, gdzie można podziwiać cudowne plaże, a woda jest przejrzysta i ciepła. W jakim kraju warto zorganizować swój wymarzony rejs?

Zorganizowanie rejsu ze sternikiem w Chorwacji

rejsy ze sternikiem chorwacjaPlanując swój wymarzony rejs warto w pierwszej kolejności wzrok skierować w stronę Chorwacji. To właśnie Chorwacja od wielu lat jest jednym z najbardziej popularnych miejsc do odbywania takich niezapomnianych rejsów. Jak można zorganizować taki kilkudniowy rejs w Chorwacji? Na początku musimy dokładnie ustalić, kto będzie sterować naszym jachtem. Niestety większość osób nie posiada odpowiednich uprawnień, które pozwolą sterować łodzią. W takiej sytuacji możemy ewentualnie zaprosić na wyprawę swojego dobrego znajomego, który posiada odpowiednie kwalifikacje. Jeśli jednak nie znajdziemy takiej osoby w swoim towarzystwie to będziemy musieli zatrudnić do sterowania jachtem sternika. Na szczęście jeśli ciekawią nas rejsy ze sternikiem Chorwacja posiada liczne firmy oferujące takie wyprawy. Wystarczy jedynie znaleźć odpowiednią firmę organizującą takie rejsy, a następnie zajmie się ona wszelkimi formalnościami oraz znajdzie dla nas idealny jacht. Ile będzie nas kosztować taki rejs?

Koszt takiego kilkudniowego rejsu jest zależny od liczby osób, które zdecydują się wybrać na taką wyprawę. Najczęściej optymalna grupa osób oscyluje od czterech do sześciu wraz ze sternikiem. Wiele jednak zależy tutaj od pojemności danego jachtu. Im większa liczba osób tym koszty zostaną rozdzielone na więcej osób i wynajęcie jachty wyjdzie taniej.