Gaz stosowany do samoobrony

Osoby obawiające się o swoje bezpieczeństwo, mogą skorzystać z ofert sklepów, które mają na stanie gaz, mogący poczuć się pewniej osobie, która porusza się w mieście po zmroku. Specjalne gazy do samoobrony mogą być stosowane zarówno wtedy, gdy mamy bezpośredni kontakt z napastnikiem, jak i na przykład podczas biegania czy jazdy na rowerze, kiedy dojdzie do ataku zwierzęcia. Jakie jeszcze plusy posiada to rozwiązanie?

Gazy przeznaczone do obezwładniania

gaz pieprzowyDzięki temu, że gaz, znajdujący się w buteleczce jest drażniący, ale nie powodujący trwałych uszczerbków na zdrowiu, mamy pewność, iż napastnik zostanie obezwładniony a agresywne zwierze zostanie odstraszone, bez powodowania trwałego uszczerbku na zdrowiu. Gaz pieprzowy jest więc wykorzystywany do w pełni humanitarnej obrony przed psami. Wykorzystujemy go wtedy, gdy urządzamy sobie trening lub wycieczkę rowerową, i nagle zza bramy możemy spotkać się z groźnym psem, przed którym nie możemy uciec. Wtedy wysokiej jakości gaz staje się niezbędny, gdyż może uratować nam nie tylko zdrowie, ale także i życie. Dzięki drażniącej substancji, gaz może odstraszać nawet największe i najbardziej rozjuszone psy, mogące zrobić nam krzywdę poza miastem, oraz na terenach słabo zaludnionych. Gaz może stać się także elementem, który uchroni małe dzieci lub młodzież przed pogryzieniem przez psy, które może w ich przypadku skończyć się tragicznie.

Gazy tego typu są jednak częściej wykorzystywane jako środek samoobrony, do której należy także obrona przed agresywnymi kierowcami na drodze. W wielu wypadkach użycie sprayu, który zawiera mocny roztwór środka drażniącego, może stać się idealnym narzędziem, zniechęcającym napastnika do dalszych działań, narażających nasze zdrowie oraz mienie na szwank.