Fachowa pomoc w gabinecie ortodontycznym

Wielu rodziców stara się prawidłowo dbać o swoje dzieci i robi wszystko, by rozwijały się jak najlepiej. Niestety często zdarza się, że popełniają oni błędy, które najczęściej wynikają z braku wiedzy oraz nieświadomości, że dane postępowanie może być przyczyną problemów. Wiele małych dzieci używa smoczków oraz pije z butelki zdecydowanie zbyt długo, co może skutkować problemami ze zgryzem.

Ortodonci dbają o proste zęby najmłodszych pacjentów

jaki ortodonta w poznaniuNa nierówności oraz krzywiznę zębów ma wpływ także ssanie kciuka, co często jest bagatelizowane przez dorosłych. Wielu rodziców nie zdaje sobie tak naprawdę sprawy z tego, jak wspomniane powyżej sytuacje mogą negatywnie odbić się na zgryzie ich pociech. Najczęściej problemy ze zgryzem zostają zauważone w wieku przedszkolnym, kiedy zaglądając do dziecięcej buzi z przerażeniem stwierdzamy, że zęby rosną nierówno. Zastanawiamy się wówczas, jaki ortodonta w Poznaniu najlepiej pomógłby naszemu dziecku. Odwiedzając specjalistę liczymy, że wady zgryzu szybko zostaną skorygowane, a nasza pociecha będzie mogła cieszyć się równymi ząbkami. Jeśli zareagujemy w miarę wcześniej ortodonta najprawdopodobniej zleci nam stosowanie aparatu, który jest zakładany na noc. Jeśli natomiast odwiedzimy gabinet ortodonty w późniejszym wieku najczęściej konieczny okazuje się aparat stały, który należy nosić przez określony czas. Obecnie niezwykle modne jest noszenie aparatów na zębach, zwłaszcza wśród młodzieży. Jednak należy pamiętać, że aparat ma za zadanie poprawić zgryz, pozbyć się nierówności, a nie jest modnym dodatkiem do naszej stylizacji. Zęby na które nałożony jest aparat powinny być dokładnie szczotkowane, najlepiej po każdym posiłku, ponieważ niezwykle istotna w tym czasie jest higiena jamy ustnej, aby bakterie, które gromadzą się pod aparatem nie spowodowały próchnicy. Warto zatem zwrócić uwagę na tą kwestię i starannie szczotkować zęby, by po ściągnięciu aparatu nie okazało się, że mamy problem z próchnicą. 

Zdrowe oraz proste zęby mają niebagatelny wpływ na nasz wygląd, dlatego warto zadbać o nie już od najmłodszych lat. To, co spożywamy, jak dbamy o higienę jamy ustnej oraz jak długo stosujemy smoczki ma ogromny wpływ na to, jakie zęby będzie miała nasza pociecha. Warto zatem już od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad higieny i monitorować na bieżąco stan ich zębów.