Ekstrakcje i leczenie wad zgryzu w gabinecie chirurgicznym

Nie wszystkie zabiegi można wykonać w zwykłym gabinecie stomatologicznym. Bardziej skomplikowane zabiegi musi przeprowadzić specjalista w tej dziedzinie, czyli chirurg szczękowy. Najczęściej do chirurgów udają się osoby, które zamierzają pozbyć się ósemek.

Znieczulenia stosowane w zabiegach z zakresu chirurgii szczękowej

profesjonalna chirurgia szczękowa w ToruniuPomimo tego, że o tych zębach mówi się jako o zębach mądrości, to nieraz powodują one wiele problemów. Przede wszystkim bardzo trudno jest domyć dokładnie ósemki, bo szczoteczka nie sięga tak daleko. To powoduje, że ósemki dość szybko się psują, a ich leczenie jest praktycznie niemożliwe, bo stomatolog nie ma jak się do nich dostać, używając zwykłych metod. Oprócz tego ósemki mogą prowadzić do skrzywienia zgryzu, jeśli za bardzo naciskają na inne zęby. Zdarza się też, że same wyrastają krzywo lub mają tak długie korzenie, że w końcu pacjent pojawia się w gabinecie z bólem całej twarzy. Z pewnością profesjonalna chirurgia szczękowa w Toruniu poradzi sobie z takimi problemami. Ale chirurdzy zajmują się nie tylko wyrywaniem ósemek. Wszelkie ekstrakcje trudnych zębów należy wykonywać u chirurgów. Bazują oni przede wszystkim na zdjęciach rentgenowskich. Najlepiej przed wizytą u chirurga wykonać zdjęcie pantomograficzne obu łuków zębowych. Jest to koszt kilkudziesięciu złotych, a dzięki tym zdjęciom lekarz jest w stanie przeprowadzić zabieg profesjonalnie. Jeśli ząb zakotwiczony jest bardzo głęboko, często trzeba rozcinać dziąsło.

W trakcie zabiegów pacjent jest znieczulony – albo miejscowo albo stosuje się tzw. znieczulenie ogólne, które oznacza, że pacjent całkowicie traci świadomość i budzi się dopiero po wykonaniu zabiegu (najczęściej stosuje się tutaj bezpieczne znieczulenie wziewne). Chirurg szczękowy wykonuje również zabiegi związane z wadami zgryzu np. w przypadku tyło- lub przodozgryzu.