drzwi szklane Wrocław

Drzwi szklane od małego rzemieślnika

Jestem bardzo dumna ze swojego czternastoletniego syna. Już jako dzieciak był bardzo ambitny i dociekliwy. Nigdy nie spodziewałam się jednak, że pójdzie w ślady dziadka.

Zdolny czternastolatek wykonuje piękne szklane drzwi

drzwi szklane WrocławMój ojciec przez całe życie pracował jako szklarz. Nie wiem czy dlatego, że chciał czy dlatego, że musiał. Kiedy mój mały synek przychodził obserwować jego pracę tata chętnie go uczył drobnych rzeczy. Z czasem jednak ta zabawa przerodziła się w dość silną współprace. Syn co weekend jeździł do dziadka do Wrocławia i razem ćwiczyli i uczyli się robić coraz trudniejsze rzeczy. Teraz Patryk ma czternaście lat i za sobą kilkanaście mniej lub bardziej poważnych zleceń. Największym jego osiągnięciem są drzwi szklane Wrocław wykonane dla jednego z banków.
Bank ogłosił wówczas konkurs dla rzemieślników na najładniejsze i najbardziej trwałe drzwi. Zwycięzca miał podpisać duży kontrakt na wykonanie drzwi szklanych do wszystkich siedzib banku. Patryk przystąpił do konkursu jako najmłodszy szklarz. Szczerze mówiąc nie wierzyłam w niego. Wiedziałam, że poświęca swojej pasji dużo czasu i że traktuje ją jak najbardziej poważnie, ale myślałam, że jego umiejętności są jeszcze bardzo skromne. Kiedy wygrał byłam równie zaskoczona co dumna. Został przez prasę okrzyknięty najmłodszym rzemieślnikiem w kraju. Teraz każdą chwilę spędza u dziadka i robią drzwi szklane zgodnie z kontraktem.

Zawsze chciałam aby Patryk poszedł na studia ale wydaje mi się, że on będzie wolał zostać we Wrocławiu i kontynuować swoją karierę szklarza.