Drony z górnej półki

Przez dziesiątki lat marzeniem młodych chłopców były pojazdy latające, którymi możemy sterować zdalnie. Z biegiem lat takie marzenia mogły zostać zrealizowane. Początkowo tworzono głównie mały sprzęt latający mający głównie przeznaczenie jako zabawki. Jednak od niedawna zaczęto produkować również taki sprzęt, który można używać nawet komercyjnie. 

Sprawdzone i polecane drony 

DJI Mavic 2 ProCzłowiek o lataniu marzył niemalże od zawsze. Minęło jednak mnóstwo czasu zanim udało się oderwać od ziemi. Jednak gdy już stworzono podwaliny związane z lataniem to zaczął się bardzo dynamiczny rozwój. Obecnie oprócz samolotów czy paralotni zaczęto produkować również mniejsze urządzenia, które nie posiadają miejsca dla załogi. Mowa tutaj oczywiście o dronach. Od jakiegoś czasu szczególnie dużą popularność zyskał model DJI Mavic 2 Pro. Sprzęt ten to dron zdecydowanie z górnej póki jeśli chodzi o jakość. Jest on wykonany z bardzo solidnych materiałów, które są odporne na uszkodzenia. Zasięg takiego sprzętu to aż 4 kilometry więc możemy takim dronem przelecieć nawet przez prawie całe miasto. To o czym koniecznie należy jeszcze wspomnieć to jakość nagrań z kamery umieszczonej w dronie. Kamera ta jest wyposażona w nowoczesny sensor CMOS. Mimo, że ten dron jest urządzeniem bardzo lekkim to możliwe jest latanie na jednej baterii nawet ponad pół godziny. Jest to szczególnie ważne w przypadku filmowania z powietrza podczas różnych imprez. 

Na dzień dzisiejszy o dronach mówi się bardzo dużo. Już nie jest to urządzenie traktowane jak zabawka. Drony bardzo często używane są przez firmy zajmujące się wideofilmowaniem. Z tego typu sprzętu korzysta przykładowo wiele firm zajmujących się tworzeniem nagrań na weselach i innych imprezach tego typu. Drony najczęściej kupowane są drogą elektroniczną.