Drewniany taras w bloku czy to jest możliwe?

Taras kojarzy nam się z miejscem wypoczynku, spokojnym, gdzie można zasiąść i odpocząć. Zwykle drewniana nawierzchnia, ławka i stolik na którym stoi lemoniada, którą leżąc popijamy w upalne dni, zachwycając się naszymi kwitnącymi kwiatami. Taki sielski obraz możliwy jest nie tylko dla posiadaczy domów ale i mieszkańców bloku.

Tarasy i balkony drewniane

solidne tarasy drewniane z WarszawyProjektanci nowoczesnych osiedli zwłaszcza z Warszawy, często biorą pod uwagę potrzebę mieszkańców związanych z chęcią posiadania kawałka przestrzeni zewnętrznej, uwzględniając w swych projektach balkony i możliwość stworzenia tarasu dla mieszkań ostatnich pięter. Od niedawna taras na szczycie bloku nie jest już marzeniem, a coraz częściej realną możliwością. Dużą przestrzeń zewnętrzną możemy zaaranżować w dowolny sposób. Najlepszym jednak rozwiązaniem łączącym tradycję z nowoczesnym stylem jest drewno. Deski tarasowe drewniane to nie tylko estetyka wyglądu, albowiem drewno idealnie wpasuje się w nowoczesny design budynków mieszkalnych. Taras drewniany idealnie będzie komponował się ze szklanymi balustradami i z pewnością ociepli wizerunek, dając nam możliwość stworzenia sielskiego obrazka z drewnianą ławką i miękkimi poduchami oraz stolika z dzbankiem lemoniady. Idealnie w całość wkomponują się również drewniane donice z domową rabatą. Nie musimy całkowicie obawiać się o trwałość drewna. Obecnie nie trudno znaleźć firmę, która wykona dla nas solidne tarasy drewniane z Warszawy. Odpowiednio zaimpregnowane drewno przez fachowców, będzie nienagannie wyglądać przez długi czas.

Drewno możemy położyć także na balkonie stwarzając przytulną przestrzeń, przypominającą drewniane tarasy domków jednorodzinnych. Obecnie metraż balkonów umożliwia ułożenie na nim mebli ogrodowych. Zaś wieszane na poręczach doniczki można zapełnić barwnymi kwiatami, tworząc kolorowy ogród kwiatowy, a dodatki w postaci latarenek, umilą nam wieczory spędzane na naszym małym tarasie balkonowym.