Dobry lekarz od włosów

Dbanie o włosy jest czymś tak naturalnym jak mycie zębów. Jeżeli pojawia się próchnica, lub boli nas ząb to udajemy sie do stomatologa, a kiedy wypadają nam włosy, to umawiamy się na wizytę do trychologa, który dokładnie zbada włosy i skórę głowy. 

Gdzie znajdziemy trychologa?   

lekarz trychologSpecjalisty od problemów z włosami najlepiej szukać w internecie na różnych forach, gdzie pacjenci, którzy skorzystali z usługi, polecają, lub odradzają danego trychologa. Pomocne mogą się okazać opinie znajomych, bo im ufamy. Każdy z nas ma na głowie około kilku milionów włosów w różnej fazie wzrostu. Zupełnie naturalne jest to, iż codziennie tracimy od osiemdziesięciu do nawet stu włosów, a na ich miejsce wyrastają nowe, wiec bilans się wyrównuje. Niepokój może wywołać sytuacja, kiedy wypada nam dużo więcej włosów i zaczynamy dostrzegać prześwity na głowie, lub pojawiające się zakola. W takiej sytuacji konieczny jest lekarz trycholog, który zajmuje się leczeniem wszelkich dolegliwości włosów i skóry głowy. Na badaniu w gabinecie trychologicznym, lekarz przeprowadzi z nami wywiad, który ma na celu ocenić jak się odżywiamy i jak żyjemy. Jeżeli nasza dieta jest uboga w substancje odżywcze i niezbędne dla włosów witaminy, to nigdy mocne nie będą. Trycholog będzie oglądać nasze włosy i skórę głowy za pomocą specjalnej, malej kamery, która jest w stanie dostrzec to, czego nie zobaczy ludzkie oko. Badanie jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne. Gabinety trychologów często są połączone z salonami fryzjerskim. 

Dobry lekarz właściwie określi przyczynę naszych problemów zdrowotnych i zleci kuracje, która z pewnością nam pomoże. Z wypadaniem włosów nie należy zbyt długo zwlekać, bo jeżeli problem jest poważny, to samoistnie nie minie i może się skończyć wyłysieniem.