Dobry i rzetelny psycholog

Dzieci – dokładnie tak samo jak i dorośli – mają pełne prawo przeżywać swoje kryzysy i czuć się źle. My, jako rodzice musimy to uszanować, ale jednocześnie pozostawać czujni. Jeżeli bowiem jakieś negatywne nastroje naszego dziecka przedłużają się, lub po prostu nas niepokoją, to powinniśmy koniecznie poszukać odpowiedniego  specjalisty dla naszej pociechy.

Psycholog dla dzieci godny zaufania

psycholog dziecięcyMoja córeczka zawsze była dzieckiem cichym. Wiadomym więc było, że ja i mój mąż w pewnym momencie uznaliśmy, że ona już po prostu taka jest i taki ma charakter. Bardzo się jednak zaniepokoiłam, kiedy nadszedł czas, w którym nasze dziecko nie chciało już rozmawiać nawet z nami. Córka była wycofana, zdawała się smutna i miałam nieodparte wrażenie, że coś się stało. Przyznam, że na początku nie wiedziałam co robić, ale kiedy czas mijał to doszłam do wniosku, że potrzebny tutaj będzie jakiś naprawdę dobry psycholog dziecięcy, który mógłby po prostu udzielić pomocy naszemu dziecku. Kiedy znalazłam kogoś godnego zaufania i tak byłam pełna obaw. Pierwsze spotkanie przebiegło w niezręcznej atmosferze, a moja córka była po prostu niepewna i przestraszona nową sytuacją. Psycholog okazał się jednak mieć na szczęście doskonałe podejście do mojego dziecka i z czasem dzięki temu moja córeczka stała się skłonna do rozmowy. Cieszę się więc, że znalazłam takiego człowieka, ponieważ bardzo pomógł on mojemu dziecku.

Jeśli jakiekolwiek zachowanie naszego dziecka nas niepokoi, to nie powinniśmy wzbraniać się przed pójściem do psychologa. Odpowiednia osoba będzie bowiem w stanie pomóc i będzie wiedziała jak rozmawiać z naszym dzieckiem, więc koniecznie powinniśmy kogoś takiego szukać, a wszystko wróci do normy i nasze pociecha znowu będzie szczęśliwa jak dawniej.