Dobra akustyka dzięki piankom

W dzisiejszych czasach technologię mamy tak rozwiniętą, że jakiekolwiek nagrania możemy wykonywać przy pomocy telefonu. Nagramy jednocześnie dźwięk i obraz w dość dobrej jakości. Niestety są pewny rzeczy, których nie przeskoczymy. Jeśli chcemy aby nasze nagrania były w dobrej jakości, to musimy zadbać o dwie rzeczy, a mianowicie o odpowiedni sprzęt, a po drugie o dobre miejsce do nagrywania.

Jak wytłumić akustycznie pomieszczenie?

wytłumienie akustyczneKażdy kto miał do czynienia z nagrywaniem muzyki lub filmów przyzna mi rację, że dużo lepiej nagrywa się w dobrze wytłumionym pomieszczeniu, ponieważ dzięki temu nie musimy się martwić o zanieczyszczenia dźwięku. Jeśli nagramy w dobrze wytłumionym akustycznie pomieszczeniu, to będziemy mieli dużo mniej pracy przy obróbce filmu lub ścieżki dźwiękowej, a uzyskany efekt będzie znacznie lepszy. Najłatwiejszym sposobem na wytłumienie akustyczne jest wyłożenie ścian i sufitu specjalnymi piankami, które będą zapobiegać powstawaniu echa, a nagrany przez nas dźwięk będzie znacznie czystszy. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób, które nagrywają w swoim domu i nie mają do dyspozycji profesjonalnego studia. Takie panele dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, więc możemy z nich ułożyć całkiem ciekawy wzór. Dzięki temu nasze pomieszczenie do nagrywania nie tylko będzie spełniać swoją funkcję pod względem akustycznym, ale też będzie się bardzo dobrze prezentować.

Tego typu pianki kupujemy na metry kwadratowe. Za jeden metr kwadratowy takiej pianki zapłacimy od trzydziestu do stu złotych. Cena uzależniona jest od kilku czynników. Po pierwsze od tego jaki kolor pianki wybierzemy, najtańsza jest zwykła czarna pianka. Drugim czynnikiem wpływającym na cenę jest grubość takiego panela, im grubszy tym droższy.