Dieta mięsna a alergie

Czy dieta barf będzie odpowiednia dla psiego lub kociego alergika – tak, tak i po stokroć tak. Będzie ona o wiele łatwiejsza do stosowania i przestrzegania zakazów i zaleceń. Wszak to my sami kontrolujemy co ląduje w misce naszego czworonoga. Nie musimy czytać ogromnych składów karm gotowych suchych czy też mokrych.

Surowe mięso dla psiego lub kociego alergika

mięso dla psaJeżeli nasz domowy zwierzak ma alergie pokarmową stwierdzoną lub tak nam się wydaje (skonsultujmy to z lekarzem weterynarii!). Zastanawiamy się jakie mięso dla psa lub kota będzie najodpowiedniejsze. Otóż, statystycznie rzecz ujmując najczęściej uczula i powoduje alergie mięso kurczaka. Oczywiście nasz zwierzak może być uczulony na każdy inny rodzaj mięsa, nie ma tutaj wyjątku. Najrzadziej obserwuje się alergie na mięso – jagnięcinę, czyli wszelkiego rodzaju baranina, oraz mięso królika. Również w przypadku ryb, rzadko dochodzi do alergii na ten składnik pokarmowy. Możemy podawać wszystkie rodzaje ryb bez wyjątku. Jaką suplementację stosujemy również oleje rybne – olej z łososia, lub olej z dorsza – musimy o tym pamiętać jeżeli okaże się, iż nasz pies lub kot ma uczulenie na całą grupę ryb lub poszczególne okazy. Musimy wtedy zmienić olej na roślinny, w takim przypadku dobrym rozwiązaniem byłby olej lniany bądź oliwa z oliwek. Z każdym poszczególnym składnikiem robimy to samo, tak możemy w łatwy wyeliminować uczulający element z diety.

Należy pamiętać, iż w przypadku każdej alergii czy to pokarmowej czy na czynniki środowiska zewnętrznego powinniśmy się skontaktować bezzwłocznie z lekarzem weterynarii. Jeżeli nie jesteśmy stu procentowo pewni co uczula naszego psa czy kota, konicznie będzie wykonanie testów alergicznych. Mamy do wyboru testy alergiczne skórne oraz testy alergiczne z krwi. Powinniśmy wybrać jedne z nich z lekarzem weterynarii.