Detektory mierzące tętno płodu w łonie matki

Wszyscy rodzice przez okres 9 miesięcy ciąży mają pewne obawy o swoje dziecko. To czy będzie zdrowe i czy prawidłowo się rozwija. Na szczęście w obecnych czasach mamy możliwość i szeroki dostęp do lekarzy i różnych padań profilaktycznych. Nawet bez wychodzenia z domu można zmierzyć tętno naszego dziecka jeszcze w brzuchu.  Wystarczy w aptece kupić tak zwany detektor, który kosztuje w granicach 100-200 złotych.

Funkcje i parametry detektora do mierzenia tętna

mierzenie tętna płoduSamodzielne mierzenie tętna płodu może się odbywać w domu. Wystarczy zakupić detektor, który dostę0ny jest w każdej aptece. Takie urządzenia służą osłuchiwaniu pracy serca naszego rozwijającego się maluszka już od około 10 tygodnia ciąży. Są one można powiedzieć mini wersją KTG, stosowaną w szpitalach położniczych lub gabinetach ginekologicznych. Zaletą tego sprzętu jest łatwość w obsłudze. Mierzy on tętno płodu, ale i kobiety w ciąży. Technologia detektora jest oparta na zasadzie Dopplera, w którym wysokość dźwięku ulega modyfikacji w trakcie przybliżania i oddalania się źródła od osoby słuchającej. Kobiety, które obawiają się o zdrowie swojego maluszka lub kobiety, które mają zagrożoną ciążę powinny sobie zakupić taki sprzęt. Nie jest to drogie urządzenie, a dla spokoju mamusi warte jest każdych pieniędzy. Dodatkowo taki detektor często informuje mamę o ewentualnych nieprawidłowościach i w miarę wcześnie może się udać do lekarza ginekologa.

Nowoczesna technologia zawładnęła medycyną. Do tego szeroki dostęp do leczenia lekarskiego lub szpitalnego przyczynia się do poprawy zdrowia społeczeństwa. Kobiety w ciąży mogą regularnie badać się u swojego lekarza prowadzącego ciąże. W domu także mogą badać tętno swojego maluszka. Detektor tętna płodu sprawdza stan zdrowia dziecka i mamy.