Czym są olejki CBG?

Produkty konopne, zawierające kannabidiol (CBD) oraz kannabigerol (CBG) są bardzo popularne, bowiem ich połączenie gwarantuje lepszy efekt terapeutyczny. Nie można jednak zapominać, że stosować można je również doraźnie lub profilaktycznie.

Ile kosztują dobre olejki CBG?

olejek cbgNa początku, oleje konopne zawierały tylko kannabidiol, ale po jakimś czasie, wielu producentów, bazując na wynikach badań, zaczęło wytwarzać produkty, które zawierały również CBG. Warto tu dodać, że ta substancja jest pierwotna i powstaje jako jedna z pierwszych i to w niej znajdują początek inne kannabinoidy, jak np. CBD. Olejki, które zawierają kannabigerol, mają w swoim składzie również CBD, CGC oraz CBGA. Warto też podkreślić, że nie są one drogie, gdyż oleje CBD są tylko odrobinę tańsze. Nadmienić należy, że są to wyroby, niezawierające THC, toteż nie wykazują właściwości psychoaktywnych. Ich spożycie nie wiąże się również z efektami ubocznymi i działaniami niepożądanymi, co znalazło potwierdzenie w wynikach badań naukowych. Olejek CBG uznaje się też za wyrób w stu procentach ekologiczny, albowiem pozyskuje się go z konopi uprawianych bez chemicznych oprysków, stymulantów wzrostu i GMO. Warto też nadmienić, że w olejach CBG, znajdziemy również witaminy, minerały, kompleks nienasyconych kwasów tłuszczowych, terpeny oraz flawonoidy. Jak widać, te wyroby, to źródło składników i substancji czynnych, które trudno znaleźć w jakimkolwiek innym produkcie.

Zdecydowanie warto zaopatrzyć się w olejek CBG, ponieważ jest produktem pełnowartościowym i niedrogim. Warto dodać, że jest też niezwykle wydajny, gdyż dzienne zapotrzebowanie na tę substancję czynną, sprowadza się do zażycia, zaledwie, pięciu – sześciu kropli, co odpowiada objętością, 1/5 łyżeczki od herbaty.