Czy warto stosować powłokę ceramiczną na samochód?

 

Fakty są nieubłagane – prędzej czy później korozja dopadnie każdy samochód. Dzieje się tak dlatego, że żaden lakier nie chroni w stu procentach przed wodą oraz wilgocią. Możemy oczywiście zapobiegać takiego procesowi i jak najbardziej wydłużać go w czasie, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza dla wiekowych, zabytkowych aut.

Zalety powłoki ceramicznej

powłoka ceramiczna na samochódPosiadając wiekowe, zabytkowe auto staramy się jak najlepiej o nie zadbać, aby nie dopuścić do pojawienia się rdzy. Sam lakier jednak nie chroni metalowej konstrukcji przed wodą w stu procentach. Aby zapewnić karoserii dodatkową ochroną, można zastosować kilka metod. Jedną z nich jest powłoka ceramiczna na samochód, która polega na nałożeniu cienkiej warstwy preparatu na lakier, by odpowiednio zabezpieczyć go przed wilgocią. Takie rozwiązanie ma również bardzo praktyczne funkcje, bowiem auto z powłoką ceramiczną dużo łatwiej się myje, ponieważ zabrudzenia znacznie słabiej przyklejają się do lakieru. Mycie nie wymagające szorowania zdecydowanie mniej niszczy lakier. Nie możemy jednak liczyć a to, że dodatkowa warstwa całkowicie ochroni nasz samochód przed zarysowaniami, gdyż jest ona zbyt cienka, aby spełnić taką funkcję. Ceny wykonania takiego zabiegu u mechanika są bardzo zróżnicowane i zależą od ilości powierzchni do zabezpieczenie oraz od rodzaju użytych preparatów. Jeśli mamy odrobinę wprawy i wiedzy na ten temat, możemy tez podjąć się wykonania zadania na własną rękę, jednak wówczas sami ponosimy ryzyko ewentualnych niepowodzeń.

Właściciele samochodów, a zwłaszcza posiadacze pięknych, zabytkowych modeli, starają się jak najlepiej zdać o stan i wygląd karoserii. Prawda jest jednak taka, że standardowy lakier nie chroni w pełni przed pojawieniem się korozji. Na szczęście można skorzystać z dodatkowych zabiegów z użyciem preparatów, które znacznie wydłużą dobrą jakość i estetykę auta.